Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

Najgorszy film akcji "Gliniarz Samuraj" i FuckUp Nights Lublin

14 marca, godz. 21:00, Centrum Kultury w Lublinie

Jeden z najgorszych filmów akcji wszech czasów w ramach cyklu NAJLEPSZE Z NAJGORSZYCH.

Nie doczekał się Oscara ani Złotego Globu, ani żadnej nagrody czy pozytywnych słów krytyki ale stał się kultowy, uwielbiany na całym świecie, choć z innych powodów niż planowano...


GLINIARZ SAMURAJRzecz dzieje się w Los Angeles. Funkcjonariusz policji ma wdrożyć nowego kolegę z San Diego, Joe Marshala zwanego też Samurajem. Jak szybko się okazuje, przydomek ten nie jest przypadkowy – Joe to istna maszyna do zabijania złoczyńców. Zna wschodnie sztuki walki i świetnie radzi sobie z kataną. Przestępcy jeszcze tego nie wiedzą, ale nie mają z nim szans.

Absolutna i niepodważalna czołówka kina klasy B. „Scenariusz”, „reżyseria”, „montaż”, „dialogi” i „aktorstwo” powalają widzów na kolana. Trudno uwierzyć, że taki film ujrzał światło dzienne. Mistrzowska szkoła kina klasy B i dowód na to, że są filmy tak złe, że aż trudno o lepszą rozrywkę. Można popłakać się ze śmiechu.

reż. Amir Shervan
sensacyjny, thriller / USA / 1991
1h 36 min

O NAJLEPSZYCH Z NAJGORSZYCH:

Niskie budżety, absurdalne dialogi, kiepskie aktorstwo, kosmici, potwory, fabuła nietrzymająca się kupy, a także zaangażowanie i pasja autorów, to tylko niektóre cechy wspólne najgorszych filmów w historii kinematografii światowej. Kino klasy B zaraża entuzjazmem twórców, który udziela się także widzom. W programie przeglądu zobaczymy bardzo złe filmy, które jednak wpisane zostały do kanonu kina kultowego.

PRZED FILMEM: FuckUp Nights Lublin vol. 8.
FuckUp Nights to globalny ruch organizujący wydarzenia, na których odważni ludzie sukcesu opowiadają o swoich porażkach w biznesie i projektach. Analizujemy, mówimy o błędach, wyciągamy wnioski, a wszystko to w luźnej atmosferze, przy piwie. Rezerwacja bezpłatnych wejściówek: https://funlublin8.eventbrite.com/ Współorganizator: Lubelski Park Naukowo Technologiczny.


MIEJSCE

- FuckUpNights Lublin: Podziemia CK, godz. 19:30, wstęp bezpłatny, Rezerwacja bezpłatnych wejściówek online.
- Gliniarz Samuraj: Kino Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, godz. 21:00
BILETY na film dostępne online oraz w kasie Centrum Kultury w Lublinie. Kasa czynna od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniami (tel.: 81 466 61 40).

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.