Informacje różne z Lublina i regionu


 

Akcja profilaktyczna „Zdrowe Wakacje” w Tarasach ZamkowychJuż w najbliższą sobotę, 26 maja, Tarasy Zamkowe zapraszają na akcję profilaktyczną „Zdrowe Wakacje”, w trakcie której będzie można zadbać o zdrowie swoje i najbliższych nam osób przed rozpoczęciem letniego wypoczynku. Bezpłatne badania przeprowadzą studenci z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie.

Akcja profilaktyczna „Zdrowe Wakacje” w Tarasach Zamkowych to doskonała okazja, aby skontrolować stan swojego organizmu przed wyjazdem na urlop. W najbliższą sobotę, 26 maja, na poziomie -2 centrum handlowego będzie można zbadać poziom glukozy, ciśnienie tętnicze, a także poznać skład masy ciała. Nie zabraknie porad stomatologicznych, których udzielą członkowie Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii przy Uniwersytecie Medycznym. Wszyscy chętni będą mogli również porozmawiać z organizatorami o prawidłowym przygotowaniu do badań profilaktycznych. Akcja odbędzie się w godz. 10.00 – 14.00.

Ponadto w czasie trwania akcji w Tarasach Zamkowych studenci ze Studenckiego Koła Naukowego Prawa Międzynarodowego przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej będą udzielać porad prawnych dotyczących zasad organizacji służby zdrowia poza granicami Polski.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich lublinian do odwiedzenia Tarasów Zamkowych w najbliższą sobotę. W naszym centrum handlowym będzie można przebadać się przed planowanym letnim wypoczynkiem i dalekimi podróżami. Studenci przeprowadzą badania profilaktyczne, a także postarają się odpowiedzieć, jak należy przygotować się do dalekich podróży zagranicznych. Wszystkie badania i aktywności w ramach akcji „Zdrowe Wakacje” są bezpłatne – mówi Mariola Chmielewska, Dyrektor Tarasów Zamkowych.