Informacje różne z Lublina i regionu

W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości

Edukacja muzealna o czasach II Rzeczypospolitej.

27 maja 2018 r. godz. 12:00 – 15:00
Muzeum Wsi Lubelskiej
Wstęp: 12/6 zł

 
powiększ


Edukacja przez wspólną zabawę z wykorzystaniem rekwizytów i przywdzianiem elementów strojów z epoki już najbliższą niedzielę, w wiejskich i miasteczkowych wnętrzach Muzeum Wsi Lubelskiej.

W najbliższą niedzielę, 27 maja, między godziną 12 a 15, w Muzeum Wsi Lubelskiej podczas wydarzenia „W 100. rocznicę odzyskania Niepodległości. Edukacja muzealna o czasach II Rzeczypospolitej” będzie można uczestniczyć w interaktywnych zajęciach edukacyjnych dotyczących życia codziennego w czasach II Rzeczypospolitej.

W wiejskich i miasteczkowych wnętrzach będzie można się m.in. dowiedzieć się jak dawniej wyglądał handel obnośny i jak piekło się podpłomyki w wiejskiej chałupie, odwiedzić miasteczkowy zakład fryzjerski i plebanię, a także rozerwać się przy Zabawach pastwiskowych, posłuchać Baśni o dobrym chłopie i dobrym dziedzicu oraz zostać kowalem!

Spotkanie jest znakomitą okazją, aby poznać różnorodne ekspozycje oraz zobaczyć i usłyszeć co mogą nam one opowiedzieć o II Rzeczypospolitej. Wydarzenie wpisuje się w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości przybliżając życie codzienne w czasach II RP.

Dodatkowa atrakcją tego dnia w lubelskim skansenie będą występy zespołów ludowych w ramach eliminacji do Wojewódzkiego Przeglądu Kapel i Śpiewaków Ludowych.