Informacje różne z Lublina i regionu

   

NOC MUZEÓW.NOCNE BAJANIA
19/20 maja 2018 r, w godzinach 20:00-02:00„Nocne Bajania” w lubelskim skansenie rozpoczną się tuż po zachodzie słońca. Goście będą wędrowali nocą po zakamarkach Muzeum Wsi Lubelskiej, gdzie akcja przybierze wyjątkowo nieoczekiwany i zaskakujący obrót…

W trakcie „Nocy Muzeów” czeka na nas nastrojowa, nocna wędrówka w malowniczej scenerii muzealnej wsi i dworu. „Nocne Bajania” to okazja, by posłuchać ludowych kołysanek, stanąć oko w oko ze zmorami, spotkać na swojej drodze cygańskie obozowisko i wziąć aktywny udział w rozwiązywaniu zagadki dotyczącej zaginięcia wiejskiej dziewczyny - Agnieszki.


Gdzie jest Agnieszka? To pytanie zadaje sobie cała wieś. Zrozpaczeni rodzice proszą o pomoc w jej odnalezieniu przybyłych wędrowców. Poszukiwania zaginionej dziewczyny doprowadzą śmiałków do spotkania m.in. z tajemniczym paniczem czy Cyganami z obozowiska rozbitego nieopodal dworu. Kto tak naprawdę zna tajemnicę zaginięcia Agnieszki? Rozwiązanie zagadki może okazać się o wiele trudniejszym wyzwaniem niż początkowo się wydawało…. 

Wejście w 25-osobowych grupach. Liczba miejsc ograniczona – obowiązuje wcześniejsza, telefoniczna rezerwacja miejsc od 17 maja 2017 r. (czwartek) w godzinach 9:00-14:00 pod numerem telefonu: 81 533 85 13.Jedna osoba może zarezerwować maksymalnie 2 miejsca na wydarzenie „Noc Muzeów. Nocne Bajania”.(Wstęp bezpłatny)


Wydarzenie dostępne dla osób powyżej 10 roku życia.