Informacje różne z Lublina i regionu

   

Stwórz swój startup we współpracy z lubelskimi firmami!

Rekrutacja trwa do
3 czerwca 2018 r.Trwa rekrutacja do programu akceleracji Smart Foodies Business Academy - pierwszego takiego projektu w województwie lubelskim! Na uczestników czeka nie tylko solidna dawka wiedzy biznesowej, ale również możliwość współpracy z lubelskimi firmami, które umożliwiają m.in. zbudowanie działającego prototypu oraz dostęp do ich klientów.

Do programu mogą zgłosić się osoby lub zespoły, które posiadają pomysł na innowacyjny produkt, usługę, oprogramowanie, aplikację lub proces w branży: farmaceutycznej, biotechnologicznej, medycznej, dietetycznej lub przetwórstwa żywności.

Celem realizacji projektu jest dostarczenie wiedzy i rozwój przedsiębiorczości wśród społeczności miasta Lublina i województwa lubelskiego, ale również synergia dużych firm z powstającymi startupami.

Dzięki takiemu połączeniu możliwe będzie szybkie testowanie pomysłów biznesowych uczestników i dotarcie do potencjalnych klientów w czasie realizacji programu.

Uczestnicy zyskują:

    - możliwość zbudowania działającego prototypu i zaprezentowania go przed potencjalnymi klientami,
    - wsparcie mentorów, ekspertów i inwestorów na każdym etapie tworzenia produktu,
    - dostęp do zasobów umożliwiających efektywną pracę w czasie trwania całego programu,
    - nawiązanie długofalowej współpracy w różnych formach z firmą inkubującą produkt.

Program rozpoczynają warsztaty biznesowedotyczące tworzenia propozycji wartości, budowania modelu biznesowego, przeprowadzania wywiadów z klientami, wykorzystania metodologii Lean Startup i Customer Development, zastosowania wybranych narzędzi on-line przydatnych przy prototypowaniu i rozwoju biznesu, a także prezentacji projektów biznesowych przed inwestorami.

Uczestnicy zostaną podzieleni na 3 grupy warsztatowe. Szkolenia odbędą się w dniach 9-10.06 lub 16-17.06 w Lublinie (jeden termin do wyboru).

Po etapie warsztatów uczestnicy przedstawią swoje pomysły na innowacje i dotychczasowe efekty pracy w czasie Demo Day przed lubelskimi firmami będącymi członkami akceleratora.

Przedsiębiorcy dokonają wyboru najlepszych pomysłodawców, z którymi będą kontynuować współpracę, umożliwiając im dostęp do swoich zasobów i wiedzy eksperckiej.

Wybranym uczestnikom zostaną zapewnione dodatkowe warsztaty marketingowo-sprzedażowe oraz 12-tygodniowy mentoring, w czasie którego pomysł będzie akcelerowany pod skrzydłami ekspertów Startup Academy i przedstawicieli firm zaangażowanych w Smart Foodies Business Academy.

Jeśli masz innowacyjny pomysł, a jedyne co Cię blokuje przed założeniem własnego biznesu to brak zasobów, zgłoś się już dziś do Smart Foodies Business Academy i zrealizuj swój projekt we współpracy z lubelskimi firmami. Swoje zgłoszenia można przesyłać przez stronę internetową projektu:
www.smartfoodies.pl.

Rekrutacja trwa do 3 czerwca.

Projekt organizowany jest przez Urząd Miasta Lublin we współpracy ze Startup Academy.