Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

"Płaczki"

20 maja 2018, godz. 19:00

Sala Widowiskowa

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury oraz w serwisie tiketto.pl


"Moląg tworzy spektakl dekonstruujący zarówno tabu śmierci i żałoby, jak i samą figurę płaczki, która zostaje poddana swoistej karnawalizacji" Alicja Müller, TaniecPolska.pl.

Twórczynie widowiska chciały opowiedzieć tańcem o takich stanach emocjonalnych jak rozpacz, związany ze stratą ból fizyczny, analizują je i przetwarzają, docierając nawet do groteski. Jak mówią, archaiczny już i niemal wymarły zawód płaczki stał się dla nich inspiracją do zajęcia się podczas pracy nad przedstawieniem samym aktem płaczu, także od technicznej strony, sposobami przeżywania żalu,rozpaczy i żałoby. Nasza obecność i koncentracja są tu wystawione na próbę w nastrojowych lub na wpół improwizowanych działaniach w konfrontacji z publicznością.

"Płaczki" to kolejny spektakl prezentowany w ramach Polskiej Sieci Tańca zrealizowany przez Grupę wokół Centrum.
To kolektyw artystyczny, działający w ramach Krakowskiego Centrum Choreograficznego – Nowohuckiego Centrum Kultury, w którego skład wchodzą tancerki Agata Moląg, Monika Świeca i Marta Wołowiec oraz zapraszani goście.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.