Informacje różne z Lublina i regionu

   


Bezpłatne badania w Lublinie już 12 maja!

 Przez trzy miesiące po polskich miastach podróżuje specjalnie dostosowany do badań autobus.Do Lublina zawita 12 maja, gdzie stanie przy Galerii E.Leclerc (parking), na ul. T. Zana 19. Mobilna poradnia to miejsce, w którym pacjenci skorzystają z bezpłatnych konsultacji specjalisty - chirurga naczyniowego oraz poszerzą swoją wiedzę w zakresie profilaktyki chorób naczyń. 

Do kogo kierowana jest akcja?

Akcja przygotowana została z myślą o osobach powyżej 55. roku życia z chromaniem przestankowym, czyli bólem kończyn dolnych pojawiającym się w czasie, który wymusza zatrzymanie się.

Mając świadomość, że dostęp do specjalistów w dziedzinie, którą reprezentujemy jest utrudniony, postanowiliśmy przyjechać do naszych pacjentów specjalnym autobusem wyposażonym w sprzęt niezbędny do szybkiej i prostej diagnostyki chorób tętnic i żył
w kończynach dolnych. Chcemy dać im nie tylko możliwość skorzystania z konsultacji ale będziemy także tłumaczyć i wyjaśniać, jak istotna dla poprawy stanu naszych tętnic i żył jest zmiana stylu życia i pozbycie się nałogów, których negatywny wpływ został już udowodniony – mówi prof. dr hab. n. med. Piotr Szopiński, prezes Polskiego Towarzystwa Chirurgii Naczyniowej.

Zakres badań

W ramach mobilnego centrum badań osoby zainteresowane będą mogły skorzystać z bezpłatnej konsultacji chirurga naczyniowego. Lekarz przeprowadzi wywiad w zakresie chorób naczyń oraz oceni tętno na kończynach. W autokarze będzie także możliwość przeprowadzenia pomiaru ciśnienia tętniczego na kończynach za pomocą specjalistycznego sprzętu, dzięki czemu zostanie określony tzw. współczynnik ABI, pozwalający na określenie stopnia zaawansowania choroby tętnic.

„Chromanie przestankowe” jest znana niewielu osobom. Budzi to niepokój specjalistów, ponieważ zbyt późne rozpoznanie zmian miażdżycowych w tętnicach może doprowadzić do pojawienia się różnych powikłań. Właśnie dlatego akcja ma na celu zapewnienie pacjentom dostępu do bezpłatnych konsultacji specjalisty – chirurga naczyniowego oraz zwrócenie uwagi na problemy związane z chorobami naczyń.

Dodatkowo mieszkańcy Lublinabędą mogli skorzystać z oferty ogólnopolskiego programu Adamed dla Seniora, w ramach którego odbędą się między innymi treningi nordicwalking dla seniorów oraz pomiar ciśnienia krwi.


Profilaktyka to podstawa

Jeśli niepokoi Cię stały ból nóg podczas chodzenia i chcesz uzyskać poradę specjalisty – nie zwlekaj – odwiedź nasz autokar. Warto się badać i poszerzać wiedzę w zakresie profilaktyki chorób tętnic.

Więcej informacji na: www.adameddlaseniora.pl