Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   

Tomasz Bielak, Jakub Ciężki, Sławomir Toman – „Sick of Reality”

Galeria Labirynt, Lublin, ul. ks. J. Popiełuszki 5

Otwarcie wystawy: 23 marca 2018 (piątek), godz. 18.00
Czynna do 5 maja 2018 (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)

Wstęp wolny


Kuratorka: Aleksandra Skrabek

Galeria Labirynt zaprasza w piątek, 23.03, o godz. 19.00 na otwarcie malarskiej wystawy „Sick of Reality”, na której zostaną zaprezentowane prace lubelskich artystów: Tomasza Bielaka, Jakuba Ciężkiego, Sławomira Tomana.

Wystawa „Sick of Reality” koncentruje się na problemach malarstwa współczesnego, ze szczególnym uwzględnieniem fascynującej relacji pomiędzy obrazem a rzeczywistością. Artyści biorący udział w ekspozycji wykorzystują różnorodne strategie, począwszy od realistycznego obrazowania, poprzez modyfikację wykorzystującą prawidłowości rządzące naturą, a skończywszy na definitywnych uproszczeniach, sytuujących obrazy w obrębie abstrakcji.

Malarstwo Tomasza Bielaka, Jakuba Ciężkiego i Sławomira Tomana ukazuje trzy zupełnie odmienne sposoby obrazowania i interpretowania rzeczywistości. – Każdy z artystów w unikalny sposób przetwarza to, co jest w jakiś sposób obiektywnym światem, prezentując odmienne rodzaje percepcji i rozumienia tego, co widzialne – jak wyjaśnia Aleksandra Skrabek, kuratorka wystawy. – A zatem rzeczywistość jest nieodłączną składową ich twórczości, elementem nieobojętnym, z którym nieustannie trzeba się mierzyć. Z jednej strony bowiem, jak każdy, nieustannie zanurzeni są w namacalnych prototypach kultury wizualnej, z drugiej jednak przekształcają rzeczywistość w taki sposób, że zmienia ona diametralnie swoje oblicze i prezentuje się nam w zupełnie nowej odsłonie. Czy jest to symptomem ich relacji z rzeczywistością? Czy ich gest wynika z niegasnącej fascynacji, czy też rzeczywistość budzi w artystach stan chorobliwy? Czy mogą mieć jej dosyć?

Wernisaż tłumaczony na polski język migowy.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.