Informacje o wydarzeniu w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
tel: 81 466 59 25
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: http://teatrstary.eu

   

Bitwa o kulturę. Zmysły i duch. Spór o cielesność w naszej kulturze.

27 lutego 2018 r, g.18:00

Wstęp za okazaniem bezpłatnej wejściówki do odebrania w kasie Teatru Starego.
Jedna osoba może pobrać maksymalnie 4 wejściówki na każde spotkanie.
Większe grupy (uczniowie, studenci i inne grupy zorganizowane)
proszone są o bezpośredni kontakt z kasą Teatru w celu rezerwacji miejsc.
Wydarzenie transmitowane on-line na stronie Teatru Starego.


Prowadzenie: Jerzy Sosnowski
Gość: Katarzyna Miller

„Duch ochoczy, ale ciało mdłe”
– to zdanie z Ewangelii wg świętego Mateusza można uznać za motto wielowiekowego stosunku do ciała w naszej kulturze. Choćbyśmy prywatnie uważali inaczej – to, co duchowe, stawiamy znacznie wyżej od tego, co cielesne. Naturalnie nie zawsze prowadziło to do ideału ascezy, jak w przypadku średniowiecznej opowieści o św. Aleksym. Ale ponawiane raz na jakiś czas rewolucje seksualne budziły z reguły poczucie, że dzieje się coś groźnego – i ten lęk niekoniecznie wiązał się z religijną wizją świata. A może (jak zresztą próbowało początkowo nauczać chrześcijaństwo) człowiek jest istotą cielesno-duchową i nie ma tu elementu wyższego ani niższego? Może przez stulecia ulegaliśmy złudzeniu, a zmysłowość wzbogaca także to, co nazywamy „duchem”?

Jerzy Sosnowski
Katarzyna Miller
, psycholożka, psychoterapeutka, filozofka z kilkudziesięcioletnią praktyką terapeutyczną w zakresie terapii indywidualnej, małżeńskiej i grupowej. Autorka i współautorka wielu bestsellerowych poradników, m.in. Królowe życia i król, Chcę być kochana tak jak chcę, Seksownik, Kup kochance męża kwiaty (Wydawnictwo Zwierciadło). Na stałe związana z miesięcznikiem „Zwierciadło”.Obszernych skrótów ze spotkań można wysłuchać w audycji „Nie tylko rozrywkowa niedziela radiowa” na antenie Radia Lublin w każdą niedzielę między 7.00 a 11.00.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.