Informacje o wydarzeniu w Teatrze Starym

Teatr Stary w Lublinie
ul. Jezuicka 18, 20-113 Lublin
tel: 81 466 59 25
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www: http://teatrstary.eu

   

Kino w Teatrze Starym „Będzie lepiej”

26 lutego 2018 r, g.18:00

Bilety: normalne 10 zł, ulgowe 8 zł


„Będzie lepiej”
reżyseria: Michał Waszyński
Polska 1936 / 91 min.
scenariusz: Emanuel Schlechter, Ludwik Starski
wyst.: Loda Niemirzanka, Kazimierz Wajda, Henryk Vogelfänger, Aleksander Żabczyński, Antoni Fertner, Wanda Jarszewska, Stanisław Sielański, Wanda Zawiszanka

Jedna z najpopularniejszych przedwojennych komedii, dyskontująca popularność dwóch legendarnych radiowców, Kazimierza Wajdy i Henryka Vogelfängera, czyli Szczepka i Tońka. Pretekstowa w gruncie rzeczy fabuła łączy melodramatyczne perypetie pary, którą musi związać – z obowiązkowymi przeszkodami – upragniony ślub, z historią porzuconego dziecka, które znajdują dwaj zwolnieni z pracy włóczykije. W tej roli oczywiście Szczepko i Tońko. Wajda i Vogelfänger zagrali jeszcze we Włóczykijach z 1939 roku. Prace nad trzecim filmem z ich udziałem, Sercem batiara, przerwał wybuch wojny.
Magda Sendecka, kurator programu filmowego w Teatrze Starym


Projekt „Konserwacja i digitalizacja przedwojennych filmów fabularnych w Filmotece Narodowej w Warszawie” jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach XI Priorytetu „Kultura i dziedzictwo kulturowe” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.Program miał swoją premierę 12 sierpnia 2014 r. w Atelier im. Agnieszki Osieckiej w Sopocie.

Trailer koncertu:
https://www.youtube.com/watch?v=eHtnKPH0kTM

Fragment recenzji:

„Apetyczne” zapowiedzi spektaklu spełniły się co do joty. Tłumnie przybyli widzowie usłyszeli muzyczną opowieść o smakach, apetytach, zachciankach, dietach, witaminach, owocach, warzywach i wielu innych wymyślnych rozkoszach podniebienia. Śmiem twierdzić, że podczas tego wieczoru słuchaczom wielokrotnie ślinka napływała do ust! Bohaterka recitalu nie ograniczała się tylko do śpiewania, lecz z humorem zapowiadała i komentowała wykonywane piosenki. Ba, okraszała je często inteligentną choreografią, dodająca blasku prezentowanym utworom.


Nasz Głos Poznański

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.