Informacje różne z Lublina i regionu

  Kaznodzieja z karabinem –

Sam Childers w Lublinie


 powiększ


Sam Childers
, czyli legendarny już bohater filmu "Machinegun Preacher" w Lublinie! Jako Angels of East Africa Foundation mamy przywilej zaprosić na spotkanie z inspirującą osobą, projekcję filmu oraz spotkanie na rzecz lokalnej społeczności.

 

  • 17 lutego (sobota) g. 18:00 - bezpłatna projekcja filmu "Machinegun Preacher". Aula LPNT w Lublinie, ul. Dobrzańskiego 3 / WSTĘP WOLNY!
  • 24 lutego (sobota) g. 18:00 spotkanie z Samem Childersem „Kaznodzieja z karabinem”. Aula LPNT w Lublinie, ul. Dobrzańskiego 3 / WSTĘP WOLNY!
  • 3 marca (sobota) g. 18:00 - spotkanie dla pasjonatów pomagania w Afryce... w Lublinie... i wszędzie gdzie trzeba. CENTRUM SPOTKANIA KULTUR w Lublinie, Pl. Teatralny 1 / WSTĘP WOLNY!


Sam Childers
to człowiek o wielkim sercu, wierze i odwadze. Jest byłym członkiem gangu narkotykowego. Kiedy on i jego żona Lynn uwierzyli w Boga, Sam zapragnął nieść pomoc bezdomnym dzieciom w Afryce. Swoją pierwszą podróż odbył w 1998 roku do Sudanu. Niedługo po niej, poruszony brutalnymi aktami przemocy rebeliantów, założył fundację Angels of East Africa. Sierocińce które zbudował, przyczyniły się do uratowania tysięcy małych, bezbronnych istot. Przydomek „Kaznodzieja z karabinem” zyskał dzięki temu, że walczył o bezpieczeństwo afrykańskich dzieci z bronią w ręku.


Wizytę Sama Childersa rozpoczniemy od koncertu zespołu Tomek Jasiński Music, ponieważ uważamy, że każde spotkanie z muzyką jest lepsze!

Celem spotkania jest dotarcie z przesłaniem do jak największego grona mieszkańców Lublina oraz okolicznych miast. Poprzez inspirującą historię Sama Childersa chcemy pokazać, że warto pomagać innym ludziom, zmieniać świat wokół siebie pomimo przeszkód jakie napotykamy w naszym codziennym życiu.


WSTĘP WOLNY! - PARKING FREE!