Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl

   

 LUBLINERZY DLA LUBLINA: Tzvika Shulman, Izrael. Metoda Feldenkraisa – Harmonia i ruch


W dniach 14-19 lutego Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” zaprasza na warsztaty Metody Feldenkraisa, prowadzone przez Tzvikę Shulmana z Izraela. Zajęcia obejmować będą cykl trzech 3-godzinnych spotkań łączących wykłady, grupową praktykę ATM (Awareness Through Movement) i przykładowe ćwiczenia FI (Functional Integration).

Zapisy uczestników on-line: https://goo.gl/forms/sOwjM6hqgwLsWpjH3

Na zgłoszenia czekamy do 4 lutego 2018 r.


UWAGA! Warsztat obejmuje udział ?w pełnym 3-dniowym cyklu zajęć.


Uczestnicy powinni mieć na sobie wygodną odzież oraz zaopatrzyć się w duży ręcznik lub koc, do wykorzystania podczas ćwiczeń na materacach. Ze względu na komfort uczestnictwa wymagana jest komunikatywna znajomość języka angielskiego.


Wstęp wolny.

Mosze Feldenkrais
, twórca metody, był doktorem fizyki (współpracował m.in. z M. Curie-Skłodowską) i jednym z pierwszych Europejczyków, który zdobył czarny pas w judo. W wyniku doznanej w młodości kontuzji zainteresował się anatomią, fizjologią, mechaniką ruchu, psychologią, które pozwoliły mu opracować praktyczne rozwiązania poprawiające sprawność. Metoda ta stała się wkrótce bardzo popularna w wielu krajach Europy Zachodniej i USA. Z powodzeniem rozwija się także w Polsce. Celem lubelskich warsztatów jest zwrócenie uwagi na wykorzystywane przez nas na co dzień schematy poruszania się, wzmocnienie indywidualnej harmonii ruchów i pogłębienie świadomości relacji pomiędzy ciałem a umysłem. Zajęcia odbywać się będą w grupach do 20 osób i prowadzone będą w języku angielskim.


Na co dzień wykorzystujemy jedynie ułamek własnego potencjału psychofizycznego. Znaną z dzieciństwa swobodę ruchów ograniczają nabywane w ciągu życia przyzwyczajenia, siedzący tryb pracy, kontuzje, skręcenia, wypadki czy różnego rodzaju napięcia, wynikające z uprawianych sportów i pasji. Metoda Fendelkraisa, poprzez zwiększenie świadomości motoryki ciała oraz serię subtelnych ćwiczeń, pozwala na wyzwolenie się z nieużytecznych nawyków i powrót do większej swobody działania. Metoda bazuje na zdolności umysłu do ciągłego tworzenia nowych lepszych, wzorców ruchowych w czasie całego życia. Ruch, (który najłatwiej podlega świadomej kontroli) traktowany jest jako środek rozwoju, zarówno w sferze sprawności ruchowej, jak też samopoznania i rozwoju potencjału osobowego. Większa świadomość motoryczna wpływa tez na poprawę samopoczucia i poprawy elastyczności także w innych aspektach życia.

O PROWADZĄCYM:
Tzvika Shulman
urodził się w Izraelu, w ocalałej z Holokaustu rodzinie o polskich korzeniach. Jego ojciec pochodził z Lublina, a matka z Wyszogrodu. Tzvika jest certyfikowanym nauczycielem Metody Feldenkraisa. Od 12 lat prowadzi warsztaty bazujące na synchronizacji pracy ciała i umysłu. Obecne zajęcia są efektem Zjazdu Lublinerów – międzynarodowego spotkania dawnych mieszkańców Żydowskiego Lublina i ich potomków, w wyniku którego otworzyliśmy cykl spotkań prezentujących pasje, osiągnięcia i ciekawe formy aktywności zawodowej Lublinerów.


TERMINY ZAJĘĆ:

Grupa 1 - zajęcia 14,15,16 lutego w godz. 11.00-14.00
Grupa 2 - zajęcia 14,15,16 lutego w godz. 17.00-20.00
Grupa 3 - zajęcia 17,18,19 lutego w godz. 11.00-14.00
Grupa 4 - zajęcia 17,18,19 lutego w godz. 17.00-20.00

Miejsce: Sala Czarna, Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN” w Lublinie, ul. Grodzka 21.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.