Informacje różne z Lublina i regionu

 


Zabawki IKEA trafią do lubelskich karetek - Ruszyła zbiórkaIKEA kolejny raz rusza z akcją społeczną „Zabawa to poważna sprawa”, w ramach której odbędzie się m.in. zbiórka zabawek dla najmłodszych. Tym razem maskotki trafią do Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Lublinie, gdzie będą towarzyszyły dzieciom w drodze do szpitala,umilając ten stresujący czas. W ramach kampanii organizowany jest także międzynarodowy konkurs na rysunek wymarzonego pluszaka. Zwycięskie projekty zostaną zrealizowane przez IKEA, a maskotki trafią do sprzedaży.

Zbiórka zabawek
Odwiedzający sklep IKEAw Lublinie mogąprzekazaćzakupione w nim maskotki, książki, klocki i inne zabawki, wkładając do specjalnie przygotowanych 2 pojemników, które znajdują się obok Smalandii, naprzeciwko Sklepiku Szwedzkiego oraz w pobliżu stolików Bistro (niedaleko kas). Zbiórka trwa do 5 stycznia.

- Dzięki ofiarności naszych klientów i pracowników w ubiegłym roku udało się zebrać aż 806 zabawek, które trafiły bezpośrednio do dzieci znajdujących się na oddziałach. Dzięki temu maluchy mogły grać i bawić się w oczekiwaniu na powrót do zdrowia. Część rzeczy została przekazana także do świetlic szpitalnych. Zainteresowanie zbiórką przeszło nasze najśmielsze oczekiwania, mamy nadzieję że w tym roku będzie podobnie, a może jeszcze lepiej– Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA w Lublinie.

Maskotki z ubiegłorocznej zbiórki trafiły do dzieci z Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Bożego w Lublinie.

Konkurs rysunkowy
Obok zbierania zabawek nieodłącznym elementem akcji jest także konkurs rysunkowy, w którym dzieci(do 12. roku życia) malują pluszaka swoich marzeń.Prace można zgłaszać do 25 listopada droga internetową. Spośród wszystkich nadesłanych projektów z całego świata wybranych zostanie 6 zwycięzców i na podstawie ich rysunków IKEA stworzy limitowaną edycję pluszowych zabawek, która trafi do sprzedaży.Szczegóły oraz regulamin dostępny jest na stroniezabawymoc.pl.


W minionym roku wśród laureatów znalazła się Natalia z Warszawy, która namalowała nakrapianą foczkę, ukrywającą w kieszeni małą rybkę. Projekt jej i pozostałych laureatów znalazł się w kolekcji pluszowych maskotek SAGOSKATT 2018, która obecnie dostępna jest w sklepach IKEA na całym świecie.Całkowity dochód ze sprzedaży zabawek w Polsce,IKEA Polska przekaże organizacjom społecznym, które zostaną wyłonione w specjalnym programie grantowym, który realizowany jest w naszym kraju po raz drugi.Tak jak w ubiegłym roku sumaryczna wartość grantów dla laureatów będzie zależała od całkowitego dochodu uzyskanego ze sprzedaży tegorocznej kolekcji SAGOSKATT.


Granty dla NGO
Do programu zgłosić się mogą organizacje pozarządowe, stowarzyszenia oraz inne instytucje wspierające rozwój dzieci i młodzieży. Aby wziąć udział, należy przesłać wypełniony formularz zgłoszeniowy, zawierający plan programu edukacyjno-wychowawczego oraz projekt remontu siedziby placówki.Wnioski składać można do 16 listopada. Szczegóły oraz formularz dostępne są na stronie internetowej: www.IKEA.prowly.com w sekcji Zrównoważony Rozwój.Tematem przewodnim tegorocznej edycji konkursu są „Zmiany Klimatu”.


„Zabawa to poważna sprawa” to międzynarodowa akcja społeczna IKEA, która ma zwrócić uwagę na to, że każde dziecko ma prawo do zabawy i uczenia się. IKEA wie, iż kreatywny i pełen radości sposób spędzenia wolnego czasujest niezbędny dla dobrego samopoczucia oraz prawidłowego rozwoju najmłodszych. Z tego powodu marka od lat działa na rzecz prawa wszystkich dzieci do edukacji i beztroskiej zabawy. To podstawowa potrzeba, a nie luksus która uczy budować relacje, a także odkrywać świat oraz swoje możliwości.


O IKEA Retail
Celem IKEA jest tworzenie lepszego codziennego życia dla wielu ludzi. Oferujemy dobre wzornictwo
i funkcjonalne meble w przystępnej cenie. Dbamy o zrównoważony rozwój, realizując strategię People & Planet Positive.
IKEA jest godną zaufania, stabilną finansowo i stale rozwijającą się firmą. Grupa IKEA
w Polsce posiada obecnie dziesięć sklepów, które w roku finansowym 2016 odwiedziło prawie 28 milionów osób.