Informacje różne z Lublina i regionu

   

Akcja ,, Poczuj smak, poczuj dumę”,
czyli 100 jabłek na 100 lecie Niepodległej


W setną rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości zapraszamy do udziału w akcji koordynowanej przez Związek Sadowników RP pt.,, Poczuj smak, poczuj dumę”.


Z okazji tej podniosłej rocznicy chcemy uświadomić konsumentom walory smakowe i właściwości polskich jabłek a także przekonać ich do wybierania polskich owoców zamiast importowanych. To doniosłe Święto wypada w bardzo trudnym dla sadowników roku, wiele gospodarstw stoi bowiem na skraju bankructwa w związku z katastrofalnie niskimi cenami sprzedaży owoców nie pokrywających nawet kosztów produkcji. Tym bardziej zachęcamy do wsparcia rodzimej produkcji i wybierania smacznych i zdrowych jabłek od polskich sadowników.

,,Polska jest idealnym miejscem do uprawy owoców, ze względu na specyficzne warunki klimatyczne – czyli słoneczne dni i zimne noce, dzięki którym nasze jabłka mają niepowtarzalny słodko-kwaśny smak. Nie skosztujecie go w żadnych importowanych owocach !

Ponadto produkcja naszych jabłek to ponad 500 lat tradycji sadowniczych sięgających czasów królowej Bony. Taka historia zobowiązuje do patriotyzmu zarówno produkcyjnego jak i konsumpcyjnego
! ”Mirosław Maliszewski Prezes Związku Sadowników RPJuż 9 listopada sadownicy będą bezpłatnie częstować pysznymi polskimi jabłkami w Warszawie i w Lublinie.

  • Lublin – Plac Litewski 9 listopada 10.00-14.00
  • Warszawa –pod Rotundą 9 listopada 10.00-14.00Bądźmy patriotami, wspierajmy polską produkcję!


Zapraszamy !