KRAINA KONIAKÓW I MISTYCZNYCH MONASTYRÓW

TERMIN: 09 - 16.09.2019
8 dniową wycieczkę oferuje

Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl

"Zgubiona dusza - jestem, rysuję"

  5 października 2018 r., godz. 18.00
-
wernisaż wystawy Joanny Concejo


Wystawa czynna będzie do 5 listopada 2018

Dom Słów - Izba Drukarstwa
ul. Królewska 17/Żmigród 1

Wstęp wolny

 powiększ

 
Czy można zgubić własną duszę? Joanna Concejo i Olga Tokarczuk stworzyły opowieść o człowieku, który pracował tak dużo i tak szybko, że zostawił gdzieś cząstkę siebie. Już niebawem będzie można obejrzeć ilustracje Concejo i porozmawiać z ich autorką.

Książka “Zgubiona dusza” to baśń, która rozgrywa się na dwóch planach - literackim i malarskim. Jej bohater ma wszystko, co ceni współczesny świat: pracę, pieniądze, interesujące hobby. Nie ma jednak czasu dla siebie - chwili na autorefleksję i zastanowienie się nad tym, gdzie dąży. W pewnym momencie zauważa, że jego życie stało się płaskie i jednowymiarowe. Kiedy spogląda w lustro, nie rozpoznaje własnego odbicia: okazuje się, że w pogoni za sukcesem zgubił własną duszę.

W październiku odbędzie się wystawa prac Joanny Concejo, będzie można zobaczyć oryginalne ilustracji do książki „Zgubiona dusza” oraz szkicownik autorki. Na wernisażu będzie obecna również sama artystka.

Joanna Concejo jest absolwentką Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, obroniła dyplom z rysunku i ilustracji. W 2004 roku zdobyła nagrodę Calabria Encantata, w 2013 roku jej ilustracje do książki “Książę w cukierni” otrzymały główną nagrodę graficzną Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY. Tego roku “Zgubiona dusza” została wyróżniona w kategorii Fiction w Bologna Ragazzi Award.

Mieszka na stałe we Francji, jej książki ukazały się we Włoszech, Francji, Hiszpanii i Szwajcarii. W Polsce wydano: “Dym”, “Książę w cukierni”, “Zgubiona dusza”, “Czerwony Kapturek”, “Dzikie łabędzie” oraz “Kiedy dojrzeją porzeczki”.

Organizacja:

Dom Słów - Izba Drukarstwa, Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN".

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.