Informacje różne z Lublina i regionu

 
Na dachu Tarasow Zamkowych

zamieszkały... pszczoły


Miodobranie 21 lipca 2018


 powiększ

 

Nowi mieszkańcy uli, znajdujących się na dachu Tarasów Zamkowych, to pszczoły miodne rasy Buckfast, łagodne, nierojliwe, bardzo dobrze znoszące zimę, a przede wszystkim - dające dużo miodu. Żywią się kwiatami drzew rosnących w pobliżu - klonu, akacji czy lipy. Pszczoły można zaobserwować podczas pracy od świtu do zmierzchu, natomiast wieczorem wszystkie przebywają w swoich ulach.

-Pasieka Zamkowa na dachu naszego centrum handlowego jest okazją, by dać pszczołom nowy dom, jednocześnie chroniąc je przed różnorodnymi zagrożeniami. To także kolejny element bioróżnorodności i to zlokalizowanej w samym sercu miasta! To również wiele korzyści dla otoczenia i naszych klientów - podkreśla Mariola Chmielewska, Dyrektor Tarasów Zamkowych.

Inauguracja Pasieki Zamkowej na tarasie widokowym połączona będzie z pierwszym miodobraniem - każdy chętny będzie mógł wziąć w nim udział. Odbędzie się 21 lipca w godzinach 12:00 - 16:00, a specjalne pokazy, prowadzone przez doświadczonego pszczelarza - opiekuna Pasieki Zamkowej, trwać będą w godzinach 13:00 - 16:00. Podczas miodobrania można będzie poznać ciekawostki z życia pszczół, posłuchać opowieści o miodzie i pszczołach. Można też będzie zajrzeć w głąb specjalnego szklanego pokazowego ula, a także spróbować pysznego, pochodzącego z własnych uli miodu - pierwszy Miód Tarasowy będzie mieć smak lipowo-spadziowy.


Miodobranie będzie także okazją do wspólnej zabawy, o którą zadbają pszczółki - animatorki. Poprowadzą one warsztaty rysunkowe i plastyczne, obejmujące m.in. modelowanie z wosku, produkcję świec z wosku, modelowanie z ciastoliny dla najmłodszych, robienie pszczółek - zabawek.