Informacje różne z Lublina i regionu

 

 

POTAŃCÓWKA W SKANSENIE

14 lipca 2018 r. w godzinach 19:00 - 24:00

Muzeum Wsi Lubelskiej


BILETY 12 lub 6 zł dla osób w stylizowanych strojach


Wielbiciele klimatów retro, już w najbliższą sobotę, będą mieli szansę na nastrojową zabawę w lubelskim skansenie i tańce przy dźwiękach przedwojennych szlagierów.

Pierwsza w tym sezonie Potańcówka w skansenie odbędzie się 14 lipca, w sobotni wieczór, na wolnym powietrzu, w malowniczej, roztoczańskiej części Muzeum. Dla śmiałków proponujemy walczyk kotylionowy, dla aktywnych – zabawy, dla tych, którzy chcą poprawić swoje umiejętności taneczne – warsztaty, dla zmęczonych – śpiewy, a dla chętnych – loterię fantową. Wszyscy natomiast będą mogli w wolnej chwili zajrzeć do karczmy, gdzie nadarzy się okazja do skosztowania orzeźwiających napojów oraz smakowitych przysmaków.


Potańcówka jest okazją do swoistej podróży w czasie – gdzie w malowniczym otoczeniu oświetlonym nastrojowym światłem lampionów zawirujemy w rytm dawnych szlagierów. Do tańca przygrywać będą dwie prężne kapele: Hańszczanie i Kapela spod Lublina znane już uczestnikom poprzednich zabaw. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 19:00 i potrwa do północy (przypominamy, że wejście na teren Muzeum tylko do godziny 22:00).