Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

Poławiacze Pereł - Legenda o Czarciej Łapie
7 lipca 2018 r, g 20:00
plac Litewski, przy pomniku Unii Lubelskiej
wstęp wolny
Jest rok 1637. Lublin. Szynku pod Trybunałem Koronnym. Wieczór. Grupa mieszczan – bohaterów spod Chocimia – spotyka się w rocznicę wydarzeń podolskich, by razem wspominać, pić, śpiewać i tańczyć z dziewkami.

Tak rozpoczyna się spektakl Poławiaczy Pereł pod tytułem Legenda o Czarcia Łapa. Jest to pierwsze dramatyczne, scenariuszowe widowisko lubelskiej grupy, która dotychczas bawiła widzów sztukami improwizowanymi. Półtoragodzinne przedstawienie oparte jest na legendzie o Sądzie Diabelskim. Poławiacze śpiewają, tańczą, rozśmieszają i jak zwykle zaskakują. Legendy o Czarciej Łapie okazuje się bardzo aktualna, jest surową krytyką na pracę sądów i funkcjonowanie prawa, jest także okazją do wielu satyrycznych i żartobliwych wycieczek myślowych, w których widzowie z pewnością będą mogli się przejrzeć. Muzyka na żywo, śpiew na żywo, ogień, dym, czary też na żywo. Dorożki będą złowrogo krążyć, w stole Łapa odciśnie się – oj będzie prawdziwe teatralne piekło!

scenariusz: Marcin Wąsowski; reżyseria: Poławiacze Pereł; muzyka: Marzena Lamch – Łoniewska, Urszula Kasprzak – Wąsowska; występują: Magdalena Stec, Przemysław Buksiński, Remigiusz Jankowski, Michał Łysiak, Łukasz Szymanek, Mirosław Urban, Marcin Wąsowski oraz młodzi aktorzy związani z Teatrem ITP oraz Akademią Teatralną Jerzego Turowicza.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.