Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

Muzyczne Ingerencje: Nanuk z północy - film z muzyką na żywo

4 lipca, godz. 21:00

Podczas wieczornego seansu w Wirydarzu pokażemy jeden rok z życia rodziny Inuitów: arcydzieło Roberta J. Flaherty'ego rozpoczynające historię kina dokumentalnego. Seansowi towarzyszyć będzie muzyka na żywo w wykonaniu zespołu Czuła Obserwacja.

Głównym bohaterem jest Nanook — przedstawiciel społeczności Eskimosów z plemienia Inuitów, mieszkający nad Zatoką Hudson. Kamera towarzyszy Nanookowi, jego żonie i dzieciom w codziennych czynnościach — polowaniu na morsy i foki, łowieniu ryb, wyprawach na targ, gdzie dokonuje wymiany futer na produkty spożywcze, budowie igloo. Rodzina mieszka na arktycznym pustkowiu, wystawionym na silne wiatry i burze śnieżne, gdzie nie ma żadnych upraw, a warunki pogodowe grożą nawet śmiercią. Mimo to rodzina Nanooka nie traci pogody ducha, z ufnością patrząc w przyszłość.

Grupa Czuła Obserwacja debiutowała w ubiegłym roku przy okazji występów z muzyką do filmu Alfreda Hitchcocka „Szampan” oraz awangardowych kreskówek Winsora McCaya.

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.