Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.pl

Małe Inne Brzmienia
czyli warsztaty muzyczne w Tarasach Zamkowych

30 czerwca - 1 lipca 2018 r.


 powiększ


Już po raz drugi w Tarasach Zamkowych zagości Festiwal Wschód Kultury – Inne Brzmienia. W jego ramach w centrum handlowym odbędą się wyjątkowe warsztaty muzyczne Małe Inne Brzmienia, podczas których uczestnicy stworzą m.in. obiekty wizualne zainspirowane dźwiękami. Zajęcia zrealizowane zostaną w dniach 30 czerwca – 1 lipca.

Wspólna zabawa w ramach Festiwalu Inne Brzmienia rozpocznie się w Tarasach Zamkowych już w najbliższy czwartek, 28 czerwca, o godz. 14.00. Odbędzie się wtedy barwny happening, w czasie którego najmłodsi będą mogli zrobić sobie zdjęcie w festiwalowej strefie warsztatowej. Na dzieci czekać będą również interesujące gadżety – limitowane naklejki oraz tatuaże wodne.

Weekendowe warsztaty kreatywne potrwają w Tarasach Zamkowych aż dwa dni. W sobotę i niedzielę, podczas Warsztatów Muzyka Plastyka uczestnicy będą mogli stworzyć obiekty wizualne zainspirowane dźwiękami i utworami muzycznymi. Efekt pracy będzie z pewnością spektakularny, ale równie ważny będzie sam proces tworzenia, pełny twórczej ekspresji. 30 czerwca i 1 lipca organizatorzy zapraszają również na Warsztaty Perkusyjne, które poprowadzi wokalistka i bębniarka – Sylwia Lasok. Pokaże ona uczestnikom, że grać można nie tylko na instrumentach, ale również… na własnym ciele oraz otaczających nas przedmiotach. Podczas zajęć uczestnicy poznają wybrane techniki perkusyjne oraz dowiedzą się, z jak różnych kultur i części świata one pochodzą.

W niedzielę, 1 lipca, po zakończeniu warsztatów organizatorzy zapraszają wszystkich uczestników na pobliskie Błonia Zamkowe, gdzie w Klubie Festiwalowym odbędzie się Finał Małych Innych Brzmień.


Harmonogram warsztatów:

Czwartek 28.06.2018

  •    14.00 - happening otwierający

Sobota 30.06.2018

  • 13.00 - 14.30 - Warsztaty Muzyka Plastyka
  • 15.00 - 16.30 - Warsztaty Perkusyjne


Niedziela 01.07.2018

  • 13.00 - 14.30 - Warsztaty Muzyka Plastyka
  • 15.00 - 16.30 - Warsztaty Perkusyjne
  • 16.30 - Finał Małych Innych Brzmień (Błonia, Klub Festiwalowy)
Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.