Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

 

 "Pogrom w przyszły wtorek"

13, 14, 15 lipca 2018, godz. 21:00

dziedziniec Zamku Lubelskiego
 
powiększ

 


Adaptacja obsypanej nagrodami powieści kryminalnej „Pogrom w przyszły wtorek” Marcina Wrońskiego powraca na dziedziniec Zamku Lubelskiego.

Spektakl w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego i Norberta Rudasia to propozycja nie tylko dla fanów powieści lubelskiego pisarza. Książka pokazuje ważny moment w naszej historii: obok kryminalnej intrygi twórcy ukazują społeczny i polityczny klimat początków Polski Ludowej. Akcja rozpoczyna się w 1945 roku, kiedy do powojennego Lublina wprowadza się socjalizm. Osadzony w więzieniu na Zamku Lubelskim przedwojenny komisarz Zygmunt Maciejewski podpisuje pakt z diabłem – przebiegłym ubekiem Grabarzem. Taka jest cena nie tyle przeżycia, ale przede wszystkim ocalenia żony i nowo narodzonego dziecka. Maciejewski podejmuje się rozwiązania zagadki, która prowadzi do bezwzględnej Walakowej i jej wspólników przygotowujących w Lublinie pogrom Żydów.

W znakomitej obsadzie zobaczymy między innymi: Przemysława Sadowskiego jako Zygmunta Maciejewskiego, Matyldę Damięcką jako Różę, Mirosława Zbrojewicza jako Grabarza oraz Agnieszkę Wielgosz jako Walakową.

Widowisko przeznaczone dla osób powyżej 16 roku życia; zawiera drastyczne sceny i wulgaryzmy

Widowisko jest tłumaczone na na Polski Język Migowy

Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury, w serwisie tiketto.pl oraz przed rozpoczęciem widowiska

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.