Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

Koncerty "Drogi wolności" z okazji 100-lecia niepodległości

29 czerwca -20 lipca 2018 rKońcówka czerwca to początek cyklu pikników dzielnicowych, podczas których lubelscy artyści przypomną mieszkańcom znaczenie naszego regionu dla odzyskania wolności. Koncerty odbędą się w sześciu dzielnicach Lublina, a ich zwieńczeniem będzie wielki koncert czterech gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Imprezy dzielnicowe zlokalizowane blisko mieszkańców przypomną, jak ważne w skali kraju były lubelskie wydarzenia związane z odzyskaniem niepodległości, zwłaszcza Lubelski Lipiec ’80. Dlatego podczas koncertów usłyszymy piosenki kojarzące się z wolnością, m.in. z repertuaru Chłopców z Placu Broni, Perfectu czy Lady Pank. Nie zabraknie utworów ściśle powiązanych z Lubelszczyzną, m.in. napisany specjalnie na tę okazję przez Jana Kondraka „Gen wolności”. Na scenie pojawią się Lubelska Federacja Bardów, Tomasz Momot, Łukasz Jemioła i muzycy zespołu Chonabibe. Każdy piknik zakończy film "Volta" w reżyserii Juliusza Machulskiego. Pierwsza impreza już 29 czerwca na Czechowie, kolejne na Kalinowszczyźnie, Kośminku, Felinie, Porębie i LSM.


Program wydarzenia będzie taki sam dla każdej z dzielnic:


* godz. 17:00 – piknik rodzinny: zabawy i animacje dla całych rodzin
* godz. 19:00 – koncert specjalny „Drogi Wolności”: (w programie utwory, m.in.: Perfectu, Lady Pank, Lombardu, Czesława Niemena w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów z udziałem Tomasza Momota, „Fat Matthew” i „Jahdeck” (Chonabibe) )
* godz. 20:30 – kino plenerowe – pokaz filmu Volta, reż. J. Machulski

Podczas pikniku zostanie zorganizowana strefa gastronomiczna dla dzieci i dorosłych.


Koncerty zrealizowane blisko mieszkańców mają być prezentem dla tych, którzy walczyli o wolność oraz przypomnieniem o dumnym i niezłomnym ruchu obywatelskim, który zrodził się w lipcu 1980 roku. Dla młodszych mieszkańców będzie to żywa lekcja historii z najnowszych dziejów Lublina. Legendarne i warte szczególnego pokreślenia jest to, że przywódcy sierpniowych strajków na Wybrzeżu inspirowali się skutecznością strajków Lubelskiego Lipca. W Świdniku i Lublinie daliśmy inspirację, wypracowaliśmy metodologię jak skutecznie, bez ofiar organizować strajki. Koncerty dzielnicowe „Drogi wolności” Lubelski Lipiec ’80 mają za zadanie uzmysłowić i pokazać, w jaki sposób piosenki kształtowały myśl o wolności i jak poprzez pieśń próbowano szukać drogi do wolności.Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

c

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.