Informacje różne z Lublina i regionu

 

 

 

SKENDE Shopping buduje nowoczesne strefy zabawy i wypoczynkuŚlizgawki, zjeżdżalnie, hamaki, mini kolejka tyrolska, park do ćwiczeń oraz tor rowerowy – to tylko niektóre atrakcje, które znajdą się w dwóch nowoczesnych strefach zabawy i wypoczynku, które powstaną przy centrum handlowym SKENDE Shopping. Inwestycja ma być oddana do użytku 1. czerwca br.


- Chcemy, aby nasze centrum handlowe było miejscem spotkań, zarówno dla dorosłych, młodzieży, jak i dzieci, które mogą tutaj przyjemnie i kreatywnie spędzić czas. Nowoczesny plac zabawy oraz tor rowerowy z pewnością będą dobrą propozycją na aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.

Strefy będą zlokalizowane przed budynkiem centrum handlowego: plac zabaw w pobliżu pasażu zewnętrznego (wejście od strony Alei Spółdzielczości Pracy), natomiast tor rowerowy i park do ćwiczeń w pobliżu wejścia do SKENDE Shopping od ulicy Kupieckiej. Pierwsze prace budowlane są już w trakcie realizacji. Zakończenie planowane jest na koniec maja, tak, aby dzieci i młodzież już 1. czerwca mogły skorzystać ze wszystkich atrakcji oferowanych przez SKENDE Shopping. Wstęp do stref zabaw i wypoczynku będzie bezpłatny. Koszt inwestycji to 2 mln złotych.


Na placu zabaw wydzielona zostanie strefa dzieci młodszych, gdzie znajdą się huśtawki na sprężynach, zjeżdżalnie oraz drewniany domek zabaw, pełen kolorowych niespodzianek. W tej części placu pojawi się też strefa dzieci starszych, gdzie znajdzie się m.in. małpi gaj, czyli tor przeszkód ze ślizgawkami, linkami do wspinania oraz mini tyrolka, umożliwiająca zjazd między dwoma punktami. Projektanci zadbali także o elementy małej architektury m.in.: ławki i stojaki na rowery. Łączna powierzchnia placu zabaw to niemal 1 500 m2.

Na terenach zielonych przy centrum handlowym (od ulicy Kupieckiej) powstanie park do ćwiczeń, w którym znajdą się m.in. drążki, kółka gimnastyczne oraz inne urządzenia pozwalające na wykonywanie prostych zadań treningowych.

Niewątpliwą atrakcją tej przestrzeni będzie jednak „pumptrack”, czyli specjalny tor rowerowy, zaprojektowany w uniwersalny sposób, tak, aby mogły z niego korzystać osoby w różnym wieku i amatorzy różnych form aktywnego spędzania czasu: rowerzyści, rolkarze, deskorolkowcy oraz osoby jeżdżące na hulajnogach. Tor będzie miał kształt zamkniętej pętli, z delikatnymi „muldami”, czyli wzniesieniami. Dzięki nierównej nawierzchni, użytkownicy będą mogli odbijać się od toru i balansować na przeszkodach.

Obok pojawią się również elementy mini skateparku: m.in. rampy i curby, czyli konstrukcje z rur i betonu, umożliwiające wykonanie akrobacji np. na deskorolkach. Po aktywnej rozrywce będzie można odpocząć i zregenerować siły na hamakach, które będą znajdowały się w tej części placu. Łączna powierzchnia to ponad 2 300 m2.

Centrum handlowe SKENDE Shopping w Lublinie

Centrum handlowe SKENDE Shopping wraz ze sklepem IKEA w Lublinie będzie jednym z największych obiektów handlowych we wschodniej Polsce. W sumie na powierzchni 57 500 m kw. klienci będą mogli skorzystać z oferty sklepu IKEA o powierzchni 33 500 m kw. oraz centrum handlowego o powierzchni 24 000 m kw. z blisko 70 różnymi sklepami i punktami usługowymi, w tym jedynym w Lublinie supermarketem sieci Intermarche. Na terenie centrum znajdzie się wiele punktów przyjaznych rodzinom, miejsc wspólnego odpoczynku i zabaw dla dzieci. Do dyspozycji klientów zostanie oddany parking na 2000 samochodów.


IKEA CENTRES

IKEA Centres, spółka należąca do Grupy IKEA, od 40 lat buduje i zarządza rentownymi centrami handlowymi. Obecnie posiada 43 obiekty zlokalizowane w 15 krajach, które rocznie odwiedza 460 milionów osób. Do 2025 roku w planach spółki jest w sumie 70 lokalizacji. IKEA Centres stawia na stały wzrost i podnoszenie jakości usług. Wraz z firmą rozwijają się także jej najemcy i partnerzy biznesowi, a wśród nich 1600 marek prowadzących ponad 7000 sklepów.

W Polsce IKEA Centres zarządza czterema obiektami handlowymi znajdującymi się w Gdańsku, Łodzi, Wrocławiu oraz Warszawie. Obecnie firma finalizuje budowę centrum handlowego w Lublinie i przygotowuje się do realizacji inwestycji w Zabrzu.
Wizja IKEA „tworzenia lepszych warunków codziennego życia dla wielu ludzi” jest hasłem przewodnim dla wszystkich pracujących w IKEA Centres.

Więcej na temat IKEA Centres: www.shopandmeet.comZapraszamy!