Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   Lubelski Teatr Tańca zaprasza na kilkudniowe obchody Międzynarodowego Dnia Tańca.

26-29 kwietnia 2018 r.Jak co roku z tej okazji przygotowaliśmy szereg wydarzeń, dzięki którym taniec będzie jeszcze bliżej nas. Poczynając od etiud w wykonaniu młodych amatorskich zespołów z Lublina i regionu, poprzez najnowsze produkcje Lubelskiego Teatru Tańca oraz Polskiej Sieci Tańca, aż po w nurt „large scale”, organizowany we współpracy z Centrum Spotkania Kultur, czyli prezentację artystów światowego formatu na Scenie Operowej CSK. Nie zabraknie warsztatów, pokazów filmowych i rozmów o tańcu.


Sideways Rain


Głównym wydarzeniem w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Tańca będzie pokaz dzieła Guilherme Botelho „Sideways rain” w wykonaniu szwajcarskiego zespołu Alias Compagnie oraz Kieleckiego Teatru Tańca i polskich tancerzy niezależnych.


Scena lubelska


Autorskie spektakle zaprezentują też organizatorzy – Lubelski Teatr Tańca. Swoje najnowsze prace pokażą Wojtek Kaproń (we współpracy z Dariuszem Kocińskim), Ryszard Kalinowski oraz Anna Żak (we współpracy z Grupą Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej)

– 14.04: „body” –
Lubelski Teatr Tańca – Kaproń / Kociński / 15.04 – spektakl odwołany

26.04: „Homo go!” – Grupa Tańca Współczesnego Politechniki Lubelskiej / Anna Żak
27.04: „Ostatnie solo K” – Lubelski Teatr Tańca – Ryszard Kalinowski „fast food foot” – Bytomski Teatr Tańca i Ruchu ROZBARK


Kolejnym spektaklem będzie „fast food foot” w wykonaniu Bytomskiego Teatru Tańca i Ruchu ROZBARK, jednego z najciekawszych polskich zespołów tańca współczesnego ostatnich lat pod kierownictwem Anny Piotrowskiej. Będzie to zarazem prezentacja jednego z podmiotów tworzących Polską Sieć Tańca, pierwszą sieć centrów wspierających sztukę tańca w naszym kraju.

Energia, ekstrawagancja, fragmentaryczność, zaskakujące zwroty akcji, taniec, śpiew, dowcip – wszystkie mogą stać się słowami-kluczami dla „Fast Food Foot”. A mimo wszystko gdzieś w tle delikatnie będzie pobrzękiwać poczucie niepokoju, mrocznej zadumy, tajemniczości.Kasia Zioło, Reflektor TeatralnyWydarzenia towarzysząceGorąco zachęcamy też do wzięcia udziału w różnorodnych warsztatach adresowanych zarówno do osób początkujących, jak i tych bardziej zaawansowanych w poszukiwaniach swojej osobistej relacji z tańcem. A miłośników czytania o tańcu zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi wydawnictwami książkowymi.

  • 26.04, godz. 17:30: Kino Mistrzów Tańca – „Antes” Alias Cie

  • 27.04, godz. 16:30: lekcje pokazowe zajęć Centrum Ruchu

  • 27.04, godz. 17:30: warsztaty GaGa / People

  • 28.04, godz. 10:00: warsztaty GaGa / People

  • 28.04, godz. 11:15: Turlanki z Mamą i Tatą – warsztaty dla rodziców z dziećmi

  • 28.04, godz. 11:15: warsztaty tańca współczesnego BTTiR Rozbark

  • 28.04, godz. 17:00: pokazy młodych tancerzy z Lublina i z regionu

  • 29.04, godz. 11:00: warsztaty GaGa / Dancers

  • 29.04, godz. 17:30: Książki o tańcu! – prezentacja książek o tańcu wydanych w 2017 roku


BILETY:

Scena lubelska, Bytomski Teatr Ruchu i Tańca ROZBARK 15/25 zł
Alias Cie | Kielecki Teatr Tańca:
I kategoria: 60 zł, II kategoria: 40 zł, I kategoria bilet grupowy (od 10 osób): 50 zł

Bilety dostępne w serwisie tiketto.pl i w kasie Centrum Kultury:


Kasa czynna:
pon. – pt. w godz. 10.00-19.00
oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Ceny biletów
15 - 60 zł

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.