Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 
   
 

Warsztaty dla dzieci w ramach ogólnopolskiego Dnia wolnej sztuki

21 kwietnia 2018 godz. 12.00

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5W sobotę, 21.04, o godz. 12.00 w 89 muzeach i galeriach w 37 miastach w Polsce odbędzie się ósma edycja muzealnej akcji społecznej pn. Dzień Wolnej Sztuki. Podczas akcji muzea i galerie proszą zwiedzających o skupienie się jedynie nad pięcioma wybranymi obiektami. Czemu tylko nad pięcioma? Według badań goście muzeów statystycznie spędzają przed każdym dziełem sztuki tylko osiem sekund.

Galeria Labirynt, włączając się w ogólnopolską akcję, zaprasza dzieci wraz z rodzicami/opiekunami na warsztaty poświęcone pięciu pracom z kolekcji Galerii Labirynt i zbiorów Lubelskiego Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych.
Pokażemy, że warto zatrzymać się na dłuższą chwilę przy każdym dziele sztuki i spróbować samodzielnie odkryć jego sens. Podczas spotkania będzie można się również przekonać, że obiekty artystyczne to niewyczerpane źródło inspiracji. W części plastycznej dzieci wraz z rodzicami wykonają prace w niekonwencjonalnych technikach twórczych.

Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Potrzebne materiały zapewnia Galeria Labirynt. Warsztaty trwają ok. 60 minut. Udział jest bezpłatny.

ZAPISY: tel. 466 59 20 wewn. 32 / Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Lista prac, które będziemy powoli oglądać:

  • Stanisław Dróżdż, Bez tytułu (warcaby), 2007
  • Grzegorz Kowalski, „Kompozycja horyzontalna II”, 1972–73, 2008
  • Sławomir Marzec, „Pożar Londynu według Swedenborga”, 2003
  • Włodzimierz Borowski, „Oko Proroka (Kompozycja XIX)”, 1957
  • Anna Kutera, „Strefy chronione”, 1984

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.