Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl

Szukamy Mieszkań Poezji!

Miasto Poezji 2018

 

 


W całej Polsce i na całym świecie szukamy Mieszkań Poezji. Zgłoś się i zamieszkaj na chwilę w Mieście Poezji!

Lubisz poezję?
Szukasz ludzi, z którymi można się spotkać i porozmawiać o poezji albo po prostu poczytać wiersze? Chciałaś/chciałeś kiedyś zorganizować spotkanie poetyckie lub okołopoetyckie? A może sam/a piszesz i czujesz, że to już pora, by zaprezentować swoje wiersze? Jeśli na któreś z pytań odpowiedziałeś/łaś twierdząco, to mamy propozycję właśnie dla Ciebie! Stwórz z nami Mieszkanie Poezji!


Mieszkanie Poezji może zorganizować każdy, bez względu na wiek i miejsce zamieszkania. Jedynym warunkiem jest chęć zorganizowania wydarzenia związanego z poezją gdziekolwiek chcesz i możesz w dniach 23-26 maja. Mieszkanie Poezji nie musi odbywać się w mieszkaniu prywatnym. Mogą to być domy kultury, DPS, instytucje kultury, biblioteki, NGO, kawiarnie, uniwersytety, itd.

Mieszkasz w innym mieście lub państwie, ale chciałbyś/chciałabyś włączyć się w inicjatywę? Świetnie! Nic nie stoi na przeszkodzie! Zorganizuj Mieszkanie Poezji tam, gdzie jesteś! Poezja nie zna granic, ani terytorialnych, ani wiekowych! Jedyne ograniczenie to wyobraźnia.

Jak zorganizować Mieszkanie Poezji?
Odpowiedź jest prosta: tak, jak chcesz! Możesz czytać wiersze ulubionego poety w gronie znajomych. Możesz prezentować własną twórczość. Możesz układać własne wiersze ze słów wyciętych z gazet. Możesz też urządzić pokaz filmu lub minikoncert z poezją w tle. Możesz również zaprosić poetę i porozmawiać o jego twórczości. A może zdecydujesz się na mały happening? Dajcie uwolnić się słowom i swojej własnej wyobraźni!


Chcesz, żebyśmy pomogli?
Od tego jesteśmy! Zgłoś się do nas, a my skontaktujemy się z Tobą, doradzimy, podpowiemy, a jeśli mieszkasz w Lublinie to zaproponujemy też poetkę lub poetę, którzy mogliby Twoje Mieszkanie Poezji odwiedzić. Wszystkie zgłoszone do nas Mieszkania zostaną wpisane w program festiwalu Miasto Poezji.


Na twoje zgłoszenie czekamy pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do
30 kwietnia.
W temacie wiadomości wpisz proszę "Mieszkanie Poezji 2018".

Festiwal “Miasto Poezji” odbywa się w tym roku w dniach
23-26 maja.
Potrzebujesz więcej informacji? Zadzwoń: 81 534 52 33

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.