Informacje różne z Lublina i regionu

 
   

Młody naukowcu z województwa lubelskiego, zagraj i zdobądź 40 000 zł dla ściśle uzdolnionychJeszcze przez miesiąc uczniowie z całej Polski w wieku 15-19 lat mogą zgłosić się do 5. edycji programu stypendialnego ADAMED SmartUP. Uczestnicy, którzy pomyślnie przejdą przez cały proces wezmą udział w obozie naukowym, wybrani skorzystają z indywidualnych konsultacji edukacyjnych, a na ostatnim etapie otrzymają też stypendia naukowe. Do tej pory w gronie 200 absolwentów programu znalazło się 7 uczniów z województwa lubelskiego. Nie czekaj i dołącz do nich!

ADAMED SmartUP
to program stypendialny skierowany do uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi i przyrodniczymi, którego celem jest wsparcie uzdolnionej młodzieży i umożliwienie jej rozwoju naukowych pasji. Aby sięgnąć po najwyższą nagrodę, jaką jest stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych, uczestnicy muszą najpierw przejść przez kilkuetapową rekrutację, rozpoczynającą się od innowacyjnej gry alternatywnej rzeczywistości. 50 najlepszych graczy otrzyma zaproszenie na letni obóz naukowy, gdzie będą mogli rozwijać swoje pasje pod okiem doświadczonych praktyków i cenionych naukowców. Do tej pory w 4 innowacyjnych obozach udział wzięło 7 uczniów w województwa lubelskiego.


Udział w programie dał mi możliwość poznania wspaniałych osób oraz rozwijania swoich zainteresowań. Naprawdę rzadko mam okazję pracować w laboratorium, a dzięki programowi ADAMED SmartUP było to możliwe. Dzięki wykładom prowadzonym przez doktorantów z najlepszych brytyjskich uczelni bardzo pogłębiłam swoją wiedzę i wiem, że mogę z całego serca polecić wszystkim program ADAMED SmartUP – mówi Alicja Maksymiuk, uczestniczka obozu naukowego ADAMED SmartUP, uczennica III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie.
Alicja wraz z Agatą Antoniak z Siennicy Różanej i Karoliną Szałatą z Kazimierówki znalazły się w gronie absolwentów 4. edycji programu, którzy wzięli udział w innowacyjnym obozie naukowym. W poprzednich edycjach uczestniczyli w nim także: Anna Lewkowicz z Puław (2. edycja), Mateusz Michalak z Łukowa (2. edycja), Tomasz Płudowski z Lublina (2. edycja) i Łukasz Zarębski z Lublina (2. edycja).

Uczniowie w wieku 15-19 lat z województwa lubelskiego, którzy chcieliby podzielić sukcesy swoich koleżanek i kolegów mogą zarejestrować się na stronie:

https://adamedsmartup.pl/gra-rekrutacyjna/ i spróbować własnych sił w innowacyjnej grze rekrutacyjnej. Następnie, najlepsi gracze zostaną poproszeni o przesłanie aplikacji ze swoimi osiągnięciami, które będą musieli zaprezentować również podczas spotkań z członkami Rady Naukowej programu.

Alicja Maksymiuk, uczestniczka obozu naukowego 4. edycji programu, zapytana o największe osiągnięcia naukowe odpowiedziała: Za swoje największe sukcesy uważam złoty i brązowy medal na Międzynarodowej Olimpiadzie Lingwistycznej.

Uczniowie, którzy mogą pochwalić się podobnymi sukcesami na polu naukowym mogą zawalczyć o miejsce na innowacyjnym obozie naukowym, pakiet indywidualnych konsultacji edukacyjnych oraz stypendium naukowe w wysokości 40 000 złotych jeszcze do 15 stycznia 2019 roku.


Serdecznie zapraszamy!