Informacje różne z Lublina i regionu

 

  Spotkanie
„Pomiędzy kadrami,
czyli o sztuce składania filmu”

27 grudnia 2018 r , g. 17:30

DDK "Czechów"
Wstęp wolny


 powiększ

DDK SM "Czechów" zaprasza na spotkanie „Pomiędzy kadrami, czyli o sztuce składania filmu” poświęcone roli montażysty w procesie powstawania filmu. W ramach wydarzenia odbędzie się pokaz nagrodzonej na MFF w Locarno, Camerimage oraz na FF w Gdyni „Ostatniej rodziny” w reżyserii Jana P. Matuszyńskiego oraz spotkanie z czołowym polskim montażystą młodego pokolenia, Przemysławem Chruścielewskim.

„Ostatnia Rodzina”
to rozgrywająca się na przestrzeni 28 lat warszawska saga słynnej rodziny Beksińskich. W legendarne postaci Zdzisława i Tomka wcielili się Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik. Towarzyszą im Aleksandra Konieczna jako Zofia Beksińska oraz Andrzej Chyra w roli marszanda Piotra Dmochowskiego. Film został zakwalifikowany do Konkursów Głównych prestiżowych festiwali – MFF w Locarno oraz FF w Gdyni (źródło: www.kinoswiat.pl)..


Przemysław Chruścielewski
, absolwent PWSFTviT w Łodzi, autor montażu ponad 50-ciu filmów dokumentalnych i fabularnych (m. in. „Ostatnia rodzina”, „Deep Love” i „Serce Miłości”) nagrodzonych m.in. w Toronto, Moskwie, Locarno i Clermont-Ferrand. Współpracował z PWSFTviT w Łodzi, Szkołą Wajdy oraz Wydziałem Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego. Twórca warsztatów dokumentalnych w Polsce, Ułan Bator i Pekinie. Dwukrotny laureat Nagrody Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego.


Działanie w ramach projektu „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o filmie, ale baliście się zapytać”. Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


Serdecznie zapraszamy!