Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 

„Architektura od Środka”

13 grudnia 2018 , godz. 12:15
Bar Chochlik, ul.Wileńska 21 Lublin
Wstęp wolny

Galeria Labirynt zaprasza na prezentację dokumentacji cześć projektu Barbary Gryki zatytułowanego „Architektura od Środka”. Projekt realizowany jest w ramach Meet the Neighbours, którego partnerem jest Galeria Labirynt w Lublinie.

Barbara Gryka, studentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, od sierpnia bieżącego roku realizuje projekt Architektura od Środka. Wprowadziła się na osiedle imienia Juliusza Słowackiego w dzielnicy LSM w Lublinie, gdzie odwiedza jego mieszkańców i prowadzi z nimi rozmowy dotyczące życia na osiedlu.

Od początku projektu udało jej się być w osiemdziesięciu pięciu mieszkaniach. Każdą wizytę dokumentuje dwoma zdjęciami wykonywanymi we wnętrzach: domownicy na tle wybranej przez siebie części mieszkania portretują artystkę, a następnie ona fotografuje ich powtarzając kadr. Autorka tworzy także wideo-pamiętniki, w których relacjonuje wrażenia po przebytych rozmowach oraz rysunki przedstawiające plany i sposoby aranżacji pomieszczeń.

W Barze Chochlik, który znajduje się na terenie osiedla, będzie miała miejsce prezentacja części dokumentacji jej działania.

Projekt realizowany jest przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Kreatywna Europa.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.