Informacje różne z Lublina i regionu

 
  Warsztaty świąteczne
w Tarasach Zamkowych

8, 15-16 grudnia 2018 r.
 
powiększ


Już w najbliższą sobotę, 8 grudnia, w Tarasach Zamkowych odbędą się przedświąteczne warsztaty tworzenia aniołów pt. „Aniołkowo”. Każdy chętny będzie tu mógł wykonać swojego niepowtarzalnego aniołka, wykorzystując przy tym różnorodne materiały przygotowane przez organizatorów. Zajęcia poprowadzą animatorzy z Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA w Lublinie. To nie koniec bożonarodzeniowych atrakcji. W kolejny przedświąteczny weekend, 15 – 16 grudnia, w centrum handlowym zorganizowane zostaną warsztaty dekorowania ceramiki Amina Art.

Piórka, koraliki, sznurki, ozdobny papier czy barwne wstążki – te i inne materiały będą mogli wykorzystać uczestnicy warsztatów „Aniołkowo” przy tworzeniu własnych, błyszczących i uśmiechniętych aniołów. Zajęcia w Tarasach Zamkowych mają na celu stworzenie wyjątkowego klimatu Świąt Bożego Narodzenia, budowanie relacji, a przede wszystkim radość ze wspólnych działań. Organizatorzy zachęcają również do nietypowych i kreatywnych rozwiązań podczas wykonywania aniołków. Warsztaty odbędą się w godz. 12.00 – 18.00 na poziomie -2 przy sklepie Biedronka.W zajęciach mogą wziąć udział wszyscy chętni, niezależnie od wieku i zdolności manualnych. Liczyć się będzie nieszablonowa koncepcja i pomysłowość uczestników. Wykonanego aniołka będzie można zabrać do domu, gdzie z pewnością posłuży jako oryginalna dekoracja bożonarodzeniowa.

Równie interesująco zapowiada się kolejny przedświąteczny weekend w Tarasach Zamkowych. W dniach 15 – 16 grudnia odbędą się tu warsztaty dekorowania ceramiki Amina Art. Podczas zajęć uczestnicy ozdobią dzwoneczki ceramiczne w kształcie choinek, gwiazdek i serduszek. Do pomalowania i udekorowania przygotowanych przez organizatorów przedmiotów będzie można użyć kolorowych farb, brokatu, szklanych kryształów, cekinów czy koralików. Ceramiczne zawieszki będzie można zabrać do domu i wykorzystać jako świąteczną ozdobę bądź oryginalny podarunek dla najbliższych. Warsztaty zorganizowane zostaną w godz. 12.00 – 16.00 na poziomie -2 przy sklepie Biedronka.

Warsztaty odbędą się w ramach Festiwalu Bożego Narodzenia w Lublinie. Jest to cykl świątecznych wydarzeń miejskich, organizowany przez Prezydenta Miasta Lublin oraz Klasztor Ojców Dominikanów we współpracy z Tarasami Zamkowymi. Wydarzenia, które odbędą się w przedświąteczne weekendy w centrum handlowym mają na celu wspieranie i promowanie lokalnej kultury.Serdecznie zapraszamy!