Informacje o wydarzeniu w Ośrodku "Brama Grodzka - Teatr NN"Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN"
20-122 Lublin, ul. Grodzka 21
tel./fax: 81 532 58 67
www.teatrnn.pl

   

Dla fanów designu: Najlepsza typografia na świecie do obejrzenia w Domu Słów

TDC64 – pokaz animacji typograficznych i nagrodzonych publikacji

6 grudnia 2018 r., godz. 18:00

Izba Drukarstwa, Dom Słów, ul. Królewska 17 (wejście od podwórka)Będą najlepsze na świecie typograficzne animacje i nagrodzone książki. Wszystko to 6 grudnia w Domu Słów w ramach międzynarodowej wystawy, która podróżuje po 16 krajach. To efekty konkursu TDC, do którego zgłoszenia rokrocznie wysyłają projektanci graficzni z kilkudziesięciu krajów.

W Domu Słów trwa doroczna wystawa Type Directors Club prezentująca najlepsze projekty typograficzne i kroje pism świata. W jej ramach 6 grudnia odbędzie się prezentacja animacji typograficznych nagrodzonych w ramach konkursu TDC64. Dodatkowo podczas spotkania będzie można obejrzeć wyróżnione publikacje książkowe, których na co dzień nie można przejrzeć w całości.

Type Directors Club jest profesjonalną organizacją non-profit, której misją jest typograficzna edukacja międzynarodowej społeczności projektantów komunikacji wizualnej. Dominantą dorocznej wystawy konkursowej jest projektowanie w oparciu o tekst. Na wystawie zobaczymy zarówno przykłady projektów graficznych tworzonych na potrzeby Internetu, projekty książek, magazynów, identyfikacje marek i informacji branżowej, logotypy, reklamy, plakaty, opakowania, typografię ruchomą i zwycięskie kroje pism, które na przestrzeni ostatniego roku zyskały uznanie branży.

Zwycięskie projekty prezentowane są na ośmiu podróżujących wystawach w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Anglii, Francji, Niemczech, Indonezji, Izraelu, Japonii, Polsce, Rosji, Korei Południowej, Hiszpanii, Tajwanie, Tajlandii i Wietnamie. Wystawa pokazywana jest także w ramach konferencji branżowych takich jak ATypI, TypeCon, czy Adobe MAX.

Konkurs: TDC64 – komunikacja wizualna

Wyboru i oceny projektów graficznych TDC64 na postawie ponad 2000 zgłoszeń z 55 krajów dokonało międzynarodowe jury, kóremu przewodniczą Catherine Casalino i Christopher Sergio. W skład jury wchodzą: Bryony Gomez-Palacio, Gemma O’Brien, Jon(athan) Key, Mike Essl, Natasha Jen, Nicholas Blechman, Susan Sellers.

Konkurs: TDC21 – krój pisma

Do konkursu TDC21 zgłoszono ponad 225 nowych krojów pism z 39 krajów. Jury kierowane przez Elizabeth Carey Smith, (w składzie Sahar Afshar, Verena Gerlach, YuJune Park, Dyana Weissman) wybrało 18 najlepszych projektów.


Organizatorzy:

The Type Directors Club
Studio Sztuki PJATK
Dom Słów – Izba Drukarstwa

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.