Informacje różne z Lublina i regionu

PKP Intercity prezentuje rozkład jazdy na sezon 2018/2019 dla województwa lubelskiego

Nowe, szczytowe połączenie z Lublina do Warszawy, powrót pociągów do Rzeszowa, lepsza oferta po zakończeniu modernizacji odcinka Lublin-Dęblin–to najważniejsze zmiany dla województwa lubelskiego w nowym rozkładzie jazdy PKP Intercity, który zacznie obowiązywać 9 grudnia 2018 r.

PKP Intercity
zaplanowało powrót 3 par pociągów na odcinek Dęblin – Pilawa w styczniu 2019 roku.Do czasu otwarcia odcinka Lublin – Dęblin, pociągi do Warszawy pojadą trasą objazdową przez Łuków, podróżni będą nadal korzystać z zastępczej komunikacji autobusowej. Po zakończeniu modernizacji przewidziane jest skrócenie czasu przejazdów pociągów. Uruchomione zostaną także 3 pary składówna linii łączącej Lublin z Łukowem. Na trasę łączącą Lublin i Rzeszów pociągi wrócą od sierpnia 2019 roku, do tego czasu będzie funkcjonować zastępcza komunikacja autobusowa.

Pociąg IC Hetman na odcinku Hrubieszów – Rzeszów przekazany zostanie podwykonawcy, który zagwarantuje skomunikowanie go z pociągiem IC Chełmońskirelacji Przemyśl – Jelenia Góra w stacji Rzeszów Główny. Do Chełma podróżować będzie można 3 parami pociągów.

Podróż warto planować z wyprzedzeniem

PKP Intercity proponuje zniżki w ofercie Wcześniej. Obejmuje ona wszystkie kategorie pociągów i obowiązuje na dowolnie wybranych trasach. W zależności od terminu zakupu biletu automatycznie naliczany jest rabat w wysokości 30, 20 lub 10 proc. Oferta obowiązuje do 7 dni przed wyjazdem.

Podróże weekendowe i rodzinne mogą być tańsze

Oferta weekendowa umożliwia wielokrotne przejazdy w ramach jednego biletu. Bilet weekendowy obowiązuje od godziny 19:00 dnia roboczego poprzedzającego dzień wolny od pracy do godziny 6:00 pierwszego dnia roboczego następującego po dniach wolnych. Cena Biletu Weekendowego w drugiej klasie wynosi 81 zł i umożliwia przejazdy dowolnymi pociągami TLK i IC. Z Biletem Weekendowym MAX za 164 zł można podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity.

PKP Intercity ma także ofertę dla rodzin.

Podróżujący w grupie liczącej od 2 do 5 osób, w której jest dziecko poniżej 16. roku życia, mogą skorzystać z Biletu Rodzinnego. Dzięki tej ofercie wszyscy pasażerowie otrzymają 30-procentową zniżkę.

Szczegółowe informacje dla pasażerów

Dokładne informacje na temat rozkładu jazdy PKP Intercity pasażerowie uzyskają na stronie intercity.pl lub dzwoniąc pod nr 703 200 200 (opłata za minutę połączenia 1,29 zł brutto. Usługę świadczy PKP Intercity S.A.).

………………………………………………………………………………………………………………………………………………..
PKP Intercity
to największy polski operator kolejowy, który łączy centra dużych miast oraz popularne ośrodki turystyczne w kraju, a także umożliwia wygodne podróżowanie po Europie. Każdego dnia uruchamia około 360 pociągów oraz realizuje największy w historii Spółki program inwestycyjny w tabor i zaplecza techniczne. W ramach strategii taborowej „PKP Intercity – Kolej Dużych Inwestycji” Spółka wyda ok 7 mld zł na wyższy komfort pasażerów. W ramach strategii Spółka kupi i zmodernizuje wagony, lokomotywy, składy zespolone oraz przebuduje stacje postojowe. Po zakończeniu programu pociągi PKP Intercity będą zestawione w blisko 80 proc. z nowego lub zmodernizowanego taboru.