Informacje różne z Lublina i regionu

 
Project Art Gallery w Tarasach Zamkowych

do
14 stycznia 2019 r.


 powiększDo 14 stycznia w Tarasach Zamkowych można podziwiać wyjątkową wystawę pt. „Obrazy mówią”. Ekspozycja, przygotowana w ramach Project Art Gallery, znajduje się na pierwszym piętrze i czynna jest w godzinach otwarcia centrum handlowego. Jest to już druga wystawa Project Art Gallery w Tarasach Zamkowych, prezentująca dzieła interesujących i utalentowanych artystów związanych z Lublinem.

Wystawa „Obrazy mówią” to wizualna wypowiedź uzdolnionych artystów związanych z naszym miastem. Tematem prezentowanych prac jest stan emocjonalny, postrzeganie rzeczywistości, analiza relacji społecznych, czy też zachwyt nad pięknem natury. W dialogach z widzem dużą rolę odgrywa poszukiwanie koloru. To on staje się pośrednikiem wypowiedzi przechodząc od pasteli i szarości, po czerwień i głęboką czerń skontrastowaną bielą. Obrazy mają zachęcić do poznania przemyśleń poszczególnych autorów. Bardzo często są to osobiste wizje, odważnie odkrywające człowieka. Mają zaskoczyć lub skłonić do refleksji, ale na pewno nie pozostawić widza obojętnym. Kuratorem wystawy jest pani Dorota Kulicka.

Project Art Gallery to inicjatywa promująca sztukę w przestrzeniach publicznych, której pomysłodawcami jest dwoje artystów: Iwona Ostrowska i Arkadiusz Świderski. Projekt, który działa od 2015 roku, skupia się na organizacji wydarzeń związanych z malarstwem współczesnym.
Współpracując na stałe z ponad stoma artystami zorganizowano dotychczas w centrach handlowych kilkadziesiąt wystaw. Celem działania Project Art Gallery jest wzbogacanie pozytywnych doświadczeń poprzez obcowanie ze sztuką.

Serdecznie zapraszamy!