Informacje różne z Lublina i regionu

 

 


Zawody Lublin Double Challenge MTBMX

  30 czerwca (sobota), od 11:00 do 19:00

  pumptrack oraz tereny przyległe SKENDE Shopping

Wstęp wolny!

 

Rowerowe akrobacje, ewolucje powietrzne oraz niecodzienne tricki na deskorolce – to wszystko jużw tę sobotę na Lublin Double Challenge MTBMX

30 czerwca pumptrack i tereny rekreacyjne przy centrum handlowym SKENDE Shopping zamienią się w prawdziwą arenę sportów miejskich. Do Lublina przyjadą zawodnicy dirt jumpingu, czyli kolarstwa ekstremalnego, którzy wezmą udział w niecodziennych zawodach – Lublin Double Challenge MTBMX. Podczas wydarzenia będzie można podziwiać podniebne akrobacje zawodników, ale także wziąć udział w wyścigach na torze rowerowym.

- Pumptrack otworzyliśmy z myślą o wszystkich miłośnikach sportów miejskich oraz osobach, które chcą podszkolić swoje umiejętności jazdy na rowerze. Tor został zaprojektowany w taki sposób, aby mogli korzystać z niego zarówno amatorzy jak i zawodowcy, w każdej grupie wiekowej. Zawody to doskonała okazja, aby zobaczyć profesjonalnych zawodników w akcji, ale także spróbować swoich sił - mówi Jacek Garbaczewski, dyrektor centrum handlowego SKENDE Shopping.


Dirt jumping to rodzaj kolarstwa, który od tradycyjnego różni się tym, że zawodnicy jeżdżą po nachylonych stokach i pokonują liczne przeszkody, co pozwala im na wykonanie efektownych ewolucji w powietrzu. Na czas wydarzenia przed SKENDE Shopping zostanie rozstawiony specjalny drewniany tor, składający się z „rozpędu” i dwóch skoczni, który umożliwi uczestnikom rywalizację.

Podczas Lublin Double Challenge MTBMX zawodnicy zmierzą się w dwóch kategoriach: na rowerach BMX oraz górskich MTB. Sędziowie będą oceniali stopień zaawansowania tricku rowerowego, ale także jakość i dokładność jego wykonania. Zawodnicy będą mogli wykonać trzy przejazdy z których ocenione zostaną dwa najlepsze.

Druga część wydarzenia to otwarte zawody przejazdu rowerem na czas, dla wszystkich chętnych, którzy chcą sprawdzić swoje siły. Rywalizacja będzie odbywała się w 3 kategoriach wiekowych: osoby poniżej 14 roku, osoby między 14 a 18 rokiem życia oraz powyżej 18 roku życia. Będzie także osobna kategoria „Masters” - dla zaawanasowanych uczestników, bez ograniczenia wiekowego. W zawodach zmierzyć się mogą także amatorzy rolek, hulajnóg oraz deskorolek. Oprócz wyścigu, specjalnie dla nich przygotowany został „mini jam”, czyli spotkanie, podczas którego odbędzie się konkurs na najlepszą kombinację tricków wykonanych na bandach i curbach.

Rywalizacja odbędzie się na nowo powstałym pumptracku przed centrum handlowym SKENDE Shopping. To jedyny asfaltowy tor rowerowy w Lublinie, na którym można doskonalić technikę jazdy na rowerze, a także uczyć się podstawowych umiejętności niezbędnych do wykonywania skomplikowanych akrobacji na rowerze. Z pumptracku można korzystać codziennie, wstęp jest bezpłatny.

- W Lublinie dirt jumping ma bardzo wielu amatorów zarówno wśród młodzieży, ale także i dzieci. Osoby, które chciałby rozpocząć przygodę z kolarstwem ekstremalnym, powinny w pierwszej kolejności zacząć od ćwiczeń na torze rowerowym. Dzięki temu można opanować niezbędne podstawy – przyjmowanie odpowiedniej pozycji, odbijanie się i jeżdżenie bez pedałowania. To świetna zabawa, ale przede wszystkim doskonały sport, który rozwija sprawność fizyczną - mówi Filip Sobolewski z Klubu Sportowego Scena Lubelskiego Dirtu

Aby wziąć udział w zmaganiach, wystarczy przyjść w dniu wydarzenia (30 czerwca) do biura zawodów (tor rowerowy, przy SKENDE Shopping) i zarejestrować się. Zapisy będą przyjmowane w godzinach od 10:00 d0 11:00. Dla uczestników nieletnich konieczna jest zgoda od rodziców.

Podczas zawodów będzie można także skorzystać z innych atrakcji – między innymi wypróbować profesjonalny sprzęt sportowy, oferowany przez firmę GO Sport.Organizatorem wydarzenia jest Klub Sportowy Scena Lubelskiego Dirtu oraz centrum handlowe SKENDE Shopping.

Szczegóły dostępne na: www.facebook.com/events/197185690909179/ oraz www.facebook.com/events/254464755114162/. Regulamin zawodów i formularz zgody od rodziców dla nieletnich uczestników znajduje się na stronie: www.skendeshopping.pl