Informacje różne z Lublina i regionu

 

 


"Objazdowe Babie Lato" to pierwsza odsłona cyklu koncertów kobiet - songwriterek

24 czerwca 2018, godz. 19:30

Kawiarnia Pożegnanie z Afryką, ul. Złota 3 Lublin

Bilety: 15 zł

 

W pierwszym spotkaniu, na trasie: Kraków - Warszawa - Lublin, wystąpią: Beata Osytek (Warszawa), Martus (Budapeszt), Katka Kotecka (Rzeszów).

Za pomocą prostych środków przekazu, jakimi są głos, dźwięk, słowo i emocja, wciągną widza w przestrzeń swoich piosenkowych opowieści. Okazuje się bowiem, że taki świat - prostych, akustycznych piosenek, może być niezwykle uzależniający i magiczny. Powiadają ludzie, że te trzy autorki, potrafią czarować na scenie.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/179662206029951/


Więcej informacji o artystkach:

Beata Osytek
songwriterką jest od zawsze, choć wcześniej o tym nie wiedziała. Dobrzy ludzie nakłonili ją do występów na festiwalach piosenki, a tam kolejni dobrzy ludzie obsypali ją deszczem nagród. Tak się zaczęło. Ma na swoim koncie mnóstwo koncertów, od występów solowych po koncerty z zespołem. "Z Ciszą" i "Nocny Tramwaj" to jej autorskie płyty, które ukazały się na przestrzeni ostatnich lat. Brała udział w projekcie - płycie "Konieczność miłości", która jest efektem współpracy z Mariuszem Lubomskim. Obecnie pracuje nad nowym projektem, którego zapowiedzią będzie singiel "PŁYŃ", do posłuchania od września br. Kiedy nie gra - uczy w warszawskim studiu wokalnym. Twierdzi, że śpiewanie, granie i pisanie to wewnętrzny imperatyw. Bez tego nie jest pełna.
--> https://bit.ly/2xkUOAC


Martus (Márta Czikó)
jest węgierską pieśniarką z Budapesztu. Będąc wolantariuszką na jednym z obozów dla dzieci zakochała się w brzmieniu gitary – chwilę później, w wieku 20 lat, miała już własną, akustyczną gitarę. Od 2010 roku pisze własne piosenki, a od 3 lat śpiewa je ludziom podczas kameralnych koncertów. Jej muzyczne inspiracje to Ryan Adams, The Lumineers, William Fitzsimmons, Garrett Kato, Joshua Hyslop i kilku innych artystów z nurtu indie-folk. W marcu wypuściła swoją debiutancką EP.

--> https://bit.ly/2x6r3mZ
--> https://martusmusic.bandcamp.com/


Katka Kotecka
od ponad ośmiu lat wykonuje piosenkę autorską, choć sporo tekstów i melodii powstało znacznie wcześniej. Od czterech lat regularnie koncertuje w Polsce (ale także za granicą: Praga, Wilno, Lwów, Ostrawa, Brno, Budapeszt...). Śpiewa/pisze zarówno po polsku, jak i po angielsku - raczej na smutno, ale zawsze z serca.
Pisze o sobie: „Piosenki są dla mnie fotografiami ciągłego szukania odpowiedzi, oswajania rzeczywistości, mojego mikro-chaosu. Fotografiami ruchu. Poruszonymi, niekiedy prześwietlonymi obrazkami chwil, pozamykanymi w słowach, w ramki dźwięków”.
--> https://bit.ly/2bf4MbX


ZAPRASZAMY!