Informacje różne z Lublina i regionu

 
Bezpieczne wakacje w Atrium Felicity

24 czerwca 2018 r, w godz.  12:00 do 17:00

Parking

 
powiększ


Lato to czas aktywności na świeżym powietrzu i wycieczek rowerowych. Aby te wakacje były bezpieczne, Atrium Felicity we współpracy z Wydziałem Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji przygotowało akcję edukującą w zakresie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas jazdy na rowerze. Już w najbliższą niedzielę, 24 czerwca, mieszkańcy Lublina i okolic wezmą udział m.in. w rowerowym torze przeszkód i kursie pierwszej pomocy, a najmłodsi – w zabawach w strefie Pana Zebry.

Wakacje to świetna okazja, by zacząć aktywnie spędzać czas na zewnątrz. Według przeprowadzonych badań ponad 60% Polaków uprawia sport, a do najczęściej wybieranych przez nich aktywności fizycznych należy bieganie i jazda na rowerze .

Dla miłośników rekreacji na świeżym powietrzu, a w szczególności rowerowych wycieczek, Atrium Felicity przygotowało akcję „Bezpieczne wakacje”. Na parkingu Atrium Felicity znajdzie się m.in. rowerowy tor przeszkód, gdzie każdy będzie mógł sprawdzić swoje umiejętności rowerowe, oraz miasteczko ruchu drogowego, w którym będzie można pojeździć na rowerach i miniquadach. W celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach organizatorzy udostępnią uczestnikom wydarzenia alkogogle i narkogogle. Za ich pomocą będzie można sprawdzić, jak zmienia się percepcja pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. W symulatorze jazdy w różnych warunkach drogowych kierowcy sprawdzą swoje predyspozycje w odniesieniu do ryzyka, jak i unikania niebezpiecznych sytuacji oraz wypadków na drodze. Ponadto odbędzie się szkolenie i pokaz udzielania pierwszej pomocy.

Podczas wydarzenia pojawi się również stanowisko do znakowania rowerów. Dzięki naniesieniu dodatkowego numeru seryjnego na ramę oraz wprowadzeniu informacji o właścicielu do bazy danych, w przypadku kradzieży roweru i odzyskaniu go przez policję, pojazd szybciej wróci do właściciela.

Miłośnicy historii docenią strefę retro, w której będzie można podziwiać jednoślady z okresu przed i po wojennego. Odbędzie się również pokaz rowerów transportowych przygotowany przez Towarzystwo Dla Natury i Człowieka.

Nie zabraknie też atrakcji dla dzieci, które pobawią się w strefie Pana Zebry – mini miasteczku ruchu drogowego z grami i zabawami edukacyjnymi przygotowanymi przez Szkołę Podstawową nr 2 w Lublinie. Na najmłodszych będzie też czekać dmuchany zamek zjeżdżalnia, malowanie buziek oraz bezpłatna wata cukrowa.

- Wraz z zakończeniem roku szkolnego najmłodsi coraz częściej będą spędzać czas na świeżym powietrzu i jeździć na rowerach. Aby te wakacje były dla nich bezpieczne, chcemy poprzez zabawę nauczyć dzieci prawidłowego zachowania na drodze. Z naszej imprezy skorzystają tez dorośli, którzy będą mogli się przekonać jak zmienia się percepcja pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że świadome i odpowiedzialne korzystanie z pojazdów oraz wiedza dotycząca zachowania na drodze umożliwiają bezpieczną i spokojną jazdę – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor Atrium Felicity.

Wydarzenie „Bezpieczne wakacje” odbędzie się w niedzielę, 24 czerwca, w godzinach od 12:00 do 17:00 na parkingu Atrium Felicity, od strony Al. W. Witosa. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz oferty centrum można znaleźć na stronie http://atrium-felicity.pl.

***
Atrium Felicity

Atrium Felicity jest centrum regionalnym i pierwszym tak dużym w Lublinie. Powierzchnia najmu wynosi 75 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa 32. W Atrium Felicity swoje salony otworzyły najbardziej popularne i lubiane marki modowe, takie jak: H&M, grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti), C&A, marki z grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home&You) oraz salony Tommy Hilfiger i New Yorker. Wielu najemców otworzyło w Atrium Felicity swoje pierwsze sklepy w Lublinie. Kompleksową ofertę z branży zdrowia i urody zapewniają: Sephora, Douglas, Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Ziaja i Yves Rocher. W centrum są również najemcy z grupy EM&F: Empik oraz Smyk w formacie Megastore. W Atrium Felicity znajduje się również hipermarket Auchan, market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, market elektroniczny Saturn oraz wielosalowe kino Cinema City, które jako pierwsze w regionie posiada salę 4DX. Centrum ma dogodne połączenie z systemem dróg regionalnych i krajowych oraz zapewniony dostęp do środków transportu publicznego (dziewięć linii autobusowych). Jadąc samochodem od strony centrum miasta Klienci mogą skorzystać z bezkolizyjnego zjazdu tunelem w lewo. Do ich dyspozycji przewidziano 3100 miejsc postojowych na funkcjonalnych parkingach naziemnych i podziemnych.

Atrium European Real Estate Limited
Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w portfolio Grupy znajduje się 46 centrów i nieruchomości handlowych zlokalizowanych
w sześciu krajach, o wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej ok. 1,1 mln mkw. W 2017 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 198,7 mln euro. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce
Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 517 400 mkw. Rok 2017 spółka zamknęła z przychodem z najmu brutto na poziomie 100,345 mln euro. W Polsce zlokalizowanych jest dziewięć kluczowych obiektów Atrium. Należą do nich: Atrium Promenada, Atrium Targówek oraz Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Felicity w Lublinie, Atrium Koszalin, Atrium Copernicus w Toruniu, CH Focus w Bydgoszczy oraz Atrium Biała w Białymstoku.