Informacje różne z Lublina i regionu

Fascynujący Świat Dinozaurów
w Atrium Felicity

23 czerwca 2018


 powiększ


Już w najbliższą sobotę, 23 czerwca, Atrium Felicity przemieni się w świat zamieszkały przez prehistoryczne dinozaury. Odwiedzający centrum handlowe poczują się jak bohaterowie nowego filmu „Jurassic World: Upadłe królestwo”, który właśnie wszedł do kin. Dzieci będą mogły się dowiedzieć o życiu tych pradawnych zwierząt, biorąc udział w zabawach edukacyjnych i konkursach z nagrodami w ramach „Fascynującego Świata Dinozaurów”.

Odkąd 25 lat temu pojawiła się pierwsza część „Jurassic Park”, dzieci i dorośli z entuzjazmem witają każdy nowy film z serii opowiadającej o prehistorycznych gadach. 8 czerwca w kinach pojawił się pełen akcji i efektów specjalnych „Jurassic World: Upadłe królestwo”. Z tej okazji Atrium Felicity zaprasza 23 czerwca na wyprawę do „Fascynującego Świata Dinozaurów”.

W Jurajskiej Szkółce dzieci wyruszą na wycieczkę śladami dinozaurów i obejrzą wystawę o prehistorycznych zwierzętach. Podczas Warsztatów Paleontologicznych najmłodsi podejmą próbę rekonstrukcji dinozaurów. Jurajskie Kino przybliży natomiast tajemnice z życia niezwykłych stworów, a na odważnych czeka spotkanie oko w oko z samymi dinozaurami, zakończone wspólnymi zdjęciami. Będzie też okazja, by samemu stać się filmowym bohaterem dzięki profesjonalnemu makijażowi w strefie Dino-wizaż. Nie zabraknie również zabaw i gier w strefie Dino-Lego oraz konkursów z nagrodami.

- Dinozaury są niezmiennie obiektem fascynacji pokoleń. Na całym świecie muzea ze szczątkami prehistorycznych gadów przyciągają tłumy odwiedzających, powstały także książki, komiksy oraz filmy na ich temat – choćby słynna seria „Jurassic Park”. Wydarzenie organizowane w naszym centrum pozwoli uczestnikom poznać historię tych niezwykłych stworzeń i ich panowania na Ziemi. Dzięki przygotowanym atrakcjom nasi goście odbędą unikalną podróż w czasie do prehistorycznego świata dinozaurów – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor Atrium Felicity.


Wydarzenie „Fascynujący Świat Dinozaurów” w Atrium Felicity odbędzie się w sobotę, 23 czerwca, w godzinach od 11:00 do 18:00. Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz oferty Atrium Felicity można znaleźć na stronie http://atrium-felicity.pl.

***
Atrium Felicity

Atrium Felicity jest centrum regionalnym i pierwszym tak dużym w Lublinie. Powierzchnia najmu wynosi 75 tys. mkw. Centrum jest zlokalizowane przy jednej z głównych arterii Lublina: al. Witosa 32. W Atrium Felicity swoje salony otworzyły najbardziej popularne i lubiane marki modowe, takie jak: H&M, grupa Inditex (Zara, Bershka, Stradivarius, Pull & Bear, Massimo Dutti), C&A, marki z grupy LPP (Reserved, Mohito, Sinsay, Cropp, House, Home&You) oraz salony Tommy Hilfiger i New Yorker. Wielu najemców otworzyło w Atrium Felicity swoje pierwsze sklepy w Lublinie. Kompleksową ofertę z branży zdrowia i urody zapewniają: Sephora, Douglas, Rossmann, Super-Pharm, Hebe, Ziaja i Yves Rocher. W centrum są również najemcy z grupy EM&F: Empik oraz Smyk w formacie Megastore. W Atrium Felicity znajduje się również hipermarket Auchan, market budowlano-dekoracyjny Leroy Merlin, market elektroniczny Saturn oraz wielosalowe kino Cinema City, które jako pierwsze w regionie posiada salę 4DX. Centrum ma dogodne połączenie z systemem dróg regionalnych i krajowych oraz zapewniony dostęp do środków transportu publicznego (dziewięć linii autobusowych). Jadąc samochodem od strony centrum miasta Klienci mogą skorzystać z bezkolizyjnego zjazdu tunelem w lewo. Do ich dyspozycji przewidziano 3100 miejsc postojowych na funkcjonalnych parkingach naziemnych i podziemnych.

Atrium European Real Estate Limited

Grupa Atrium to jeden z wiodących właścicieli, zarządców i deweloperów centrów handlowych w Europie Środkowo-Wschodniej. Obecnie w portfolio Grupy znajduje się 46 centrów i nieruchomości handlowych zlokalizowanych w sześciu krajach, o wartości rynkowej 2,6 mld euro i całkowitej powierzchni najmu brutto wynoszącej ok. 1,1 mln mkw. W 2017 r. firma Atrium odnotowała przychody z najmu brutto w wysokości 198,7 mln euro. Spółka jest notowana na giełdzie w Wiedniu oraz Euronext Amsterdam, gdzie jest oznaczona symbolem ATRS.

Atrium w Polsce
Atrium posiada w Polsce 21 centrów handlowych o łącznej powierzchni najmu brutto (GLA) wynoszącej 517 400 mkw. Rok 2017 spółka zamknęła z przychodem z najmu brutto na poziomie 100,345 mln euro. W Polsce zlokalizowanych jest dziewięć kluczowych obiektów Atrium. Należą do nich: Atrium Promenada, Atrium Targówek oraz Atrium Reduta w Warszawie, Galeria Dominikańska we Wrocławiu, Atrium Felicity w Lublinie, Atrium Koszalin, Atrium Copernicus w Toruniu, CH Focus w Bydgoszczy oraz Atrium Biała w Białymstoku.