Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com

 


Koncert nowojorskiej grupy
The Hevreh Ensemble

oraz pokaz fotografii Loli Kantor

30 czerwca 2018 r, godz. 19.00

Galeria Labirynt, ul. ks. J. Popiełuszki 5
Bilety: 40 zł; dostępne w księgarni Galerii Labirynt
(wt.-niedz., godz. 12.00-19.00)


 powiększ


Za sprawą nowojorskiej grupy The Hevreh Ensemble Galeria Labirynt wypełni się niezwykłą muzyką, która łączy w sobie całe bogactwo dźwięków. Elementy klasyczne, jazzowe i etniczne przeplatają się, dając wyjątkowy efekt muzyczny. Koncertowi towarzyszyć będzie pokaz zdjęć fotografki Loli Kantor. Wydarzenie odbędzie się w sobotę, 30.06, o godz. 19.00. Bilety w cenie 40 zł można nabyć w księgarni Galerii Labirynt.

Grupa The Hevreh Ensemble została założona w 2004 r. Tworzą ją:

  • Jeff Adler – kompozytor; klarnet basowy, indiański flet, perkusja;
  • Judith Dansker – obój, obój miłosny, rożek angielski, indiański flet;
  • Laurien Friedman – klarnet, indiański flet, szofar, perkusja;
  • Adam Morrison – keyboard.


Twórczość The Hevreh Ensamble inspirowana jest duchowością żydowską. Członkowie i członkinie grupy odwołują się do wartości związanych z tolerancją religijną i etniczną oraz z równowagą w naturze. Koncertowi w Galerii Labirynt towarzyszył będzie pokaz fotografii z książki Loli Kantor:  Beyond the Forest – Jewish Presence in Eastern Europe 2004-2012. Utwory The Hevreh Ensamble podkreślają uniwersalny charakter wielkich wyzwań i wstrząsających wydarzeń, których doświadczały i nadal doświadczają społeczności w wielu kulturach.

Loli Kantor
jest amerykańsko-izraelską fotografką, której twórczość koncentruje się na pamięci własnej, zbiorowej i kulturowej. W 2004 r. artystka, będąca córką polskich Żydów ocalałych z Holokaustu (jej matka pochodzi z Bochni, a ojciec z Częstochowy), podjęła temat żydowskiej obecności oraz jej braku w Europie Wschodniej. Prace Kantor były wielokrotnie nagradzane i znajdują się w kolekcjach m.in.: Muzeum Sztuk Pięknych w Houston, Muzeum Narodowego we Lwowie, Harry Ransom Center zlokalizowanego w University of Texas w Austin oraz w Muzeum Fotografii w Chinach.

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.