Informacje różne z Lublina i regionu

   


Lubelski Wzór kolejny raz łączy projektantów i przedsiębiorców z regionu

22 czerwca  2018 r, Centrum Spotkania KulturPo raz czwarty w Lublinie odbędzie sięLubelski Wzór - konferencja, łącząca branżę kreatywną z biznesem, która otwiera możliwości współpracy między lubelskimi projektantamia przedsiębiorcami. 22 czerwca w Centrum Spotkania Kultur na zainteresowanych czekają bezpłatne warsztaty, panele dyskusyjne i wykłady, które przybliżą możliwości rozwoju biznesu związane z wykorzystaniem profesjonalnych usług projektowych. Po raz kolejny zostanie wręczona także statuetka „Lubelski Wzór”, honorująca wyjątkowych projektantów i przedsiębiorców z Lubelszczyzny.

Celem konferencji jest integracja środowisk twórczych i biznesowych i wskazanie realnych korzyści płynących z tej współpracy.

- Lubelski Wzór to platforma wymiany doświadczeń i spostrzeżeń między przedsiębiorcami a projektantami. Dzięki wydarzeniu projektanci mają okazję poznać oczekiwania i potrzeby biznesu, a przedsiębiorcy dowiedzą się, jak branża kreatywna może przyczynić się do wzrostu konkurencyjności ich firm na rynku.Równolegle do paneli dyskusyjnych i warsztatów odbędą się także sesje spotkań inwestorów z projektantami, które pozwolą nawiązać relacje biznesowe. To wymierne korzyści tej konferencji- mówi Mateusz Kunkiewicz, prezes Fundacji Rozwoju Designu LuCreate.

Program konferencji został ułożony w taki sposób, aby zapewnić maksimum wiedzy teoretycznej i praktycznej, pozwalającej zrozumieć funkcjonowanie branży kreatywnej i zagadnień z nią związanych.

W tym roku panele dyskusyjne poświęcone są m.in. branży meblarskiej oraz spożywczej.Prezentowane studia przypadków pokażą jak koncepcje projektantów pomagają realizować cele sprzedażowe.Nie zabraknie też informacji nt. projektów realizowanych z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.Będzie to solidna garść praktycznych wiadomości na temat metod współpracy projektantów z mieszkańcami, źródeł finansowania oraz tego jakefektywnie uzgadniać koncepcję.

Odbędzie się także prelekcja na temat estetyki miasta, wygłoszona przez Andrzeja Ćwieka, burmistrza Nałęczowa, który opowie o problemie zaśmiecenia przestrzeni miejskiej przez reklamę i o tym jak można skutecznie sobie z tym poradzić.

Konferencja to doskonała okazja, aby poznaćportfolio lubelskich projektantów. Swoje wystawy pokaże 30 kreatywnych twórców związanych z architekturą, branżą wnętrzarską,wzornictwem,brandingiem i modą. Ekspozycje będzie można oglądać aż przez dwa miesiące, a nie tylko w dniu wydarzenia, tak jak było w poprzednich latach.


Lubelski Wzór
to także nagroda Fundacji Rozwoju Designu LuCreate przyznawana wybitnym lubelskim projektantom oraz firmom wyróżniającym się wzorcową współpracą z branżą kreatywną. Na wieczornej Gali Architektury i Dizajnu zostanie wręczona statuetka„Lubelski Wzór 2018” w kategorii „Projektant” i „Firma”. Uroczystość uświetni koncert SKUBASA, piosenkarz, gitarzysta, kompozytor pochodzący z Lublina.


Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się za zarejestrować na stronie: www.lubelskiwzor.pl. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Rozwoju Designu LuCreate. Szczegóły dostępne także na: www.facebook.com/LubelskiWzor/


Tematyka konferencji Lubelski Wzór 2018
Warsztaty:
dla przedsiębiorców - „Skąd brać produkty, które się sprzedają”;

dla projektantów - „Aktywne nawiązanie pierwszego kontaktu z klientem”;

Spotkania otwarte:
* panele dyskusyjne:

dla branży meblarskiej - „Produkcja mebli oparta na dobrym designie”;
dla branży spożywczej - „Sprzedane ze smakiem”;
dla producentów z różnych branż - „Gdzie jest Design?”;
poświęcony społecznej odpowiedzialności biznesu – „Projekty zaangażowane społecznie”;

* merytoryczne prelekcje z wybranych obszarów:

opakowania - „O trudnej przyjaźni projektanta i drukarza”;
wycena pracy kreatywnej - „Zabierz swoje ceny do psychologa”
estetyka przestrzeni miejskiej –„Miasto bez reklam”;
trendy – „Co-design - nowy trend w kreowaniu przestrzeni”.

networking:

Design+ Meble;
Design + Opakowania;
Design + Produkcja;
Design + Miasto.
  

program