Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl

   

Kiss the boy / Przekonanie o gniciu własnych organów i rozpadzie organizmu

22 czerwca -20 lipca 2018
Galeria Biała


Przed wakacyjną przerwą Galeria Biała zaprezentuje dwie wystawy indywidualne. W galeryjnych przestrzeniach pojawią się prace Violi Głowackiej oraz Jakuba Glińskiego.

Prace Głowackiej będziemy podziwiać w Sali Długiej i Podwójnej. Artystka, znana dotychczas z rysunków i malarstwa figuratywnego zaprezentuje nowy projekt. Jedno z pomieszczeń przemieni w sypialnię w stylistyce dekoracyjnej przesady i powierzchownego blichtru. To nawiązanie do marzeń przypisywanych kobietom w średnim wieku, które pojawiają się w opozycji do zwykłego życia i banalności.

Jakub Gliński tworzy prace, które są zaprzeczeniem malarstwa akademickiego. W jego pracach liczy się intuicja i ekspresyjny gest, skupia się na samym procesie tworzenia. Swoją sztukę określa jako „trash and error” - czyli estetykę opierającą się głównie na przypadkowości i pomyłkach. Obiekty powstają często ze znalezionych przez artystę przedmiotów codziennego użytku, np. budowlanych.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.