Informacje różne z Lublina i regionu

Przyjdź do miasteczka LEGO®
i baw się bez końca w Atrium Felicity

15-16 czerwca, w godzinach od 11:00 do 19:00.


 powiększ


W dniu 15 czerwca w Atrium Felicity powstanie miasteczko LEGO®, w którym dzieci będą mogły bawić się przez dwa dni tysiącami ulubionych klocków LEGO i budować wszystko, co podpowie im wyobraźnia! Atrium Felicity i firma LEGO Polska zapraszają dzieci z rodzicami na bezpłatny, weekendowy event „Miasteczko LEGO” w Atrium Felicity.

Event „Miasteczko LEGO®” będzie się składać z dwóch stref: „LEGO Miasteczko City” i „LEGO Miasteczko Heartlake”, nawiązujących tematycznie do dwóch popularnych serii – LEGO City i LEGO Friends. Bawiąc się LEGO City, dzieci mogą zostać bohaterami z realnego świata: strażakiem, policjantem, pilotem lub badaczem aktywnych wulkanów. Z kolei fani przyjaciółek z Heartlake z serii LEGO Friends mogą przyłączyć się do ich paczki i dzielić wspólne zainteresowania: muzykę, taniec, sport, naukę i miłość do zwierząt lub bawić się w dom.

W „Miasteczku LEGO” odwiedzającym zostaną udostępnione tysiące różnorodnych, kolorowych klocków LEGO, z których będą mogli skonstruować wszystko, co podpowie im wyobraźnia. Swoimi autorskimi budowlami zapełnią makiety miasteczek, tworząc w ten sposób wymarzone miejsce do zabawy i pokazując swój dziecięcy świat. Dodatkowo, aby pobudzać i rozwijać kreatywność dzieci, co godzinę podczas wszystkich eventów będą odbywać się konkursy, w których zadaniem będzie tworzenie konstrukcji na zadany temat np. muzyka, radość, siła, ekspedycja, sen, przyjaźń, odwaga, bezpieczeństwo, przestrzeń, wynalazek i wiele innych. Najciekawsze autorskie prace zostaną nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami od LEGO Polska.

Dla najmłodszych budowniczych w wieku od 1,5 do 5 lat będzie przeznaczony sektor LEGO DUPLO®. W „basenie” wypełnionym klockami LEGO DUPLO® oraz na stoliczkach do zabawy maluchy będą układać swoje pierwsze budowle, a rodzice dowiedzą się, jak dzięki zabawie klockami LEGO DUPLO® wspierać już od najmłodszych lat wszechstronny rozwój swoich dzieci (motoryczny, emocjonalny i społeczny), wzmacniając przy tym ich kreatywność i wiarę we własne siły.

Na najmłodszych, którzy odwiedzą nasze centrum w najbliższy piątek i sobotę, czeka niezwykła okazja, by oddać się niczym nieograniczonej zabawie z klockami Lego. Przygotowaliśmy dwie strefy wypełnione tysiącami klocków. Dostosowane do wieku i umiejętności zestawy zapewnią fantastyczną zabawę dzieciom na różnym etapie rozwoju. Lego doceniają też rodzice, gdyż układanie budowli z klocków działa inspirująco na wyobraźnię ich pociech, a także wspomaga sprawność manualną i koordynację ruchową. Dlatego na wydarzenie zapraszamy całe rodziny, które będą mogły twórczo i aktywnie spędzić czas – mówi Małgorzata Daca-Gardynik, dyrektor Atrium Felicity.

Firma LEGO powstała w 1932 roku w małym miasteczku Billund w Danii. Założycielem był stolarz Ole Kirk Christiansen, który na skutek kryzysu gospodarczego zaczął produkować drewniane zabawki zgodnie ze swoją dewizą „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”. Nazwa jest zbitką wyrazów LEg GOdt, czyli po duńsku „baw się dobrze”. Dopiero w 1947 z taśmy produkcyjnej zjechała pierwsza plastikowa zabawka. Prototyp klocka, znanego dziś niemal na całym świecie, powstał w 1949 roku. Dziś szacuje się, że na każdego mieszkańca Ziemi przypadają 62 klocki LEGO, a po świecie „chodzi” ponad 4 miliardy minifigurek LEGO.


Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz oferty Atrium Felicity można znaleźć na stronie http://atrium-felicity.pl.