Informacje o wydarzeniach w Warsztatach Kultury w Lublinie


Warsztaty Kultury w Lublinie
ul. Grodzka 5a, 20-112 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.warsztatykultury.plCzy masz w swojej szafie krawat, którego już dawno nie nosisz, ale szkoda go wyrzucić? Niesie przecież z sobą tyle wspomnień i historii. Studniówka, matura, ślub. Właśnie nadarza się okazja, aby nie tylko przewietrzyć szafy, ale też w niecodzienny sposób „podziękować” swoim starym krawatom za długoletnią służbę. Ogłaszamy zbiórkę krawatów, które posłużą do zbudowania instalacji artystycznej na Noc Kultury 2018.


Noc Kultury coraz bliżej. Powoli przygotowujemy się na to wielkie święto kultury. Chcemy, aby nasze miasto znów zaskoczyło mieszkańców, stałych bywalców, a także gości. Postaramy się Lublin odmienić, zaczarować, a może nawet trochę „ubrać” – elegancko, bo w krawaty! Każdy może się przyłączyć! Wystarczy przynieść do nas krawat. 

W przestrzeni Lublina, na tę jedną wyjątkową noc, pojawi się KRAWATOSKADA – instalacja wykonana pod kierunkiem Pawła Adamca przez studentów kierunków Architektura krajobrazu i gospodarka przestrzenna Instytutu Architektury Krajobrazu KUL oraz słuchaczy Florystyki dziennej Szkoły Policealnej Pracowników Służb Społecznych. Ta sama grupa zachwyciła nas podczas Nocy Kultury 2017 niezapomnianym Floralem w Bramie Rybnej czy Kokonami na Furmańskiej.


Zależy nam, aby jak najwięcej osób przekazało nam krawaty wraz z krótką historią lub ciekawostką, która się z nimi wiąże. Wystarczą dosłownie dwa, trzy zdania, a my stworzymy z tego wirtualną galerię na naszych profilu na Facebooku oraz prawdziwą, uszytą z krawatów instalację artystyczną, którą zobaczymy w czerwcu podczas Nocy Kultury.


Jak przekazać krawat?

Wystarczy przyjść do Warsztatów Kultury w Lublinie, mieszczących się przy ulicy Grodzkiej 7, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 10:00 do 17:00. Tam zajrzeć do pokoju 106, zostawić krawat i powiedzieć kilka słów na jego temat. Najciekawsze historie opublikujemy w mediach społecznościowych. Można też przynieść więcej krawatów, każdy się przyda! Czekamy na krawaty do 1 czerwca.
Pierwszy krawat już mamy. Przekazała go nam Anna Nawrot z Galerii Białej, autorka wielu instalacji stworzonych właśnie z krawatów. Czekamy na kolejne! Krawat może być przekazany nie tylko przez osobę prywatną, ale też przez firmę, instytucję, organizację czy akcję. 


Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.

 

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.