Wydrukuj tę stronę

Informacje o wydarzeniu w Miejskiej Bibliotece Publicznej


Miejska Biblioteka Publiczna
im. H. Łopacińskiego w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-007 Lublin
tel.: 81 466-62-50, 81 466-62-00
fax : 81 466-62-49
mail:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
www.mbp.lublin.pl

 

Miejska Biblioteka Publiczna
zaprasza na spotkanie autorskie
z Anną Kaszubą Dębską

23 stycznia 2017 r., godz. 17:00
Filia nr 2 MBP, ul. Peowiaków 12

Anna Kaszuba-Dębska - malarka, graficzka, ilustratorka, projektantka książek dla dzieci i dorosłych. Autorka i reżyserka filmów animowanych i reklam. Właścicielka Cafe Szafe oraz projektantka kawiarnianego wnętrza.

Ukończyła z wyróżnieniem Malarstwo na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie w pracowni prof. Leszka Misiaka, oraz Grafikę ze specjalizacją Film Animowany u prof. Jerzego Kuci.

Od 2007 podjęła studia doktoranckie na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie w Pracowni Projektowania Książki u prof. Macieja Buszewicza. Tematem doktoratu jest "Bruno Schulz i kobiety" www.projektszpilki.pl

Zaprojektowała i zilustrowała ponad dwieście książek o różnej tematyce, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Jest laureatką wielu nagród i stypendiów min. Stypendium prof. Jana Szancenbacha "Dla młodego kolorysty w Paryżu", stypendium prof. Janiny Kraupe-Świderskiej "Dla kobiety malarki" w Paryżu, stypendium Prezydenta Miasta Krakowa, stypendium Hanny Wojterkowskiej-Haber "Za wyróżniający się Dyplom roku 2000", nagroda firmy Talens, nominacje do IBBY i inne.

Jest twórcą i reżyserem trzech autorskich filmów animowanych: "Czesława woli Wiesława", "Pierwsze dni z życia Kaki", "Felicjanek 10", zrealizowanych w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, współfinansowanych przez Polski Instytut Sztuki Filmowej w Warszawie.

Obecnie realizuje serial animowany w koprodukcji polsko-kanadyjsko-słowackiej pt. "Pan Totti" w Studiu Orange. Film współfinansowany przez PISF.
Wystawia zarówno obrazy olejne, ilustracje jak i instalacje w Polsce i za granicą (Holandia, Czechy. Słowacja, Niemcy).
Organizuje i prowadzi spotkania autorskie i warsztaty ilustratorskie wokół książek stworzonych razem z mężem Łukaszem Dębskim.
Jest wykładowcą Uniwersytetu Dzieci w Krakowie.

Więcej na stronie krakow.gazeta.pl

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.