Informacje różne z Lublina i regionu

O-Twórz Lublin! 2016 |DIALOG ULICY

17-18 września
Brain Damage Gallery

Budynek Centrum Spotkania Kultur w Lublinie
wejście od ul. Skłodowskiej


MAPOWANIE MIASTA – warsztaty
sobota: g. 14.00-17.00
niedziela: g. 16.00-18.00Mapowanie Miasta to podsumowanie naszych kilkuletnich, wspólnych eksploracji Lublina. Przez 5 lat namawialiśmy was do podglądania miasta przez dziurkę camera obscura. Podczas wspólnych akcji, a z czasem pogłębionego warsztatu udało nam się zapisać na nowo w świadomości uczestników projektu, miasto. Otaczająca nas przestrzeń stała się znów wspólnym obrazem. Anonimowe miejsca, odkryte podczas poszukiwań ciekawego ujęcia, zyskały swoją tożsamość, a często i indywidualną historię.

Mapowanie Miasta to dwudniowy warsztat, na którym wspólnie będziemy tworzyć osobiste mapy miasta. Znaczyć przestrzeń Lublina, według własnych upodobań, sympatii, przetwarzać na język kartografii własne ścieżki.

Warsztaty poprowadzą Anna Bakiera i Cezary Hunkiewiczz Europejskiej Fundacji Kultury Miejskiej, właściciele marki Brain Damage Gallery. Ludzie, którzy profesjonalnie zajmują się czytaniem miasta.

Podczas warsztatów będziemy uczyć się jak korzystać ze środków multimedialnych i tradycyjnych, by ciekawie opowiedzieć historię i przygotować dokumentację w terenie.

Poznacie niecodzienne ujęcia miasta, które mamy nadzieję, zachęcą was do kreatywnych zastosowań metod społecznego mapowania i tworzenia osobistych narracji. Przekonacie się, że mapa, nie jest jedynie precyzyjnym, obiektywnym zapisem rzeczywistości, a przeciwnie, w pozornie matematycznym zapisie kryją się emocje tworzących i zakodowana jest kulturowa historia ludzkości.

Na warsztaty najlepiej zapisać się w grupach, choć zapraszamy wszystkie chętne, indywidualne osoby. Będziemy na miejscu tworzyć zespoły robocze liczące od 2-6 osób.

Udział w warsztatach jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.
Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Grupa Projekt.
Projekt realizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Lublin.