Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Peowiaków 12, 20-004 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


Ruszyła sprzedaż biletów na 21. Konfrontacje Teatralne
Poznaliśmy dokładny program tegorocznej edycji Konfrontacji Teatralnych. Podczas 10 dni zaprezentowane zostaną 44 wydarzenia.


Jak zawsze kuratorzy festiwalu zadbali, aby widzowie mieli okazję zobaczyć spektakle twórców robiących aktualnie największą furorę na europejskich festiwalach. Każdy z nich proponuje nowy, fascynujący język teatralny. Zobaczymy zatem rewelacyjną, katalońską grupę Senor Serrano, swobodnie i twórczo posługującą się nowymi technologiami, laureatów nagrody Srebrnego Lwa na Biennale Weneckim w 2015 roku. Pojawi się również Toshiki Okada, jedna z najważniejszych postaci teatru na świecie, z najnowszym spektaklem swojej grupy Chelfitsch. Po raz pierwszy będziemy gościć na Konfrontacjach gwiazdę sceny niezależnej, Ivo Dimcheva. Powrócą natomiast fantastycznie przyjęci podczas poprzednich edycji Konfrontacji brytyjsko-niemiecki Gob Squad oraz gwiazda nowojorskiej sceny awangardowej Penny Arcade. Festiwal zamkniemy pokazem znakomitego „Placu Bohaterów” w reżyserii jednego z najważniejszych polskich twórców: Krystiana Lupy. Będzie to pierwszy w Lublinie pokaz pracy tego reżysera.

Podstawową linią programową tegorocznej edycji są jednak polskie spektakle młodych reżyserów i reżyserek (co nie oznacza, że debiutantów), które prześwietlają instytucję teatru i pytają o rolę oraz odpowiedzialność twórców, sprawdzają ramy teatru repertuarowego i testują alternatywne wobec niego rozwiązania.

Poznaj szczegółowy program 21. Konfrontacji Teatralnych> http://konfrontacje.pl/program/kalendarium/


Bilety dostępne w kasie Centrum Kultury w Lublinie: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 (tel. 81 466 61 40; e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ) oraz za pośrednictwem serwisu tiketto.

Dla wszystkich, którzy nie chcą przegapić żadnego festiwalowego wydarzenia, przygotowaliśmy karnety. Szczegóły w kasie CK.Do zobaczenia na Konfrontacjach.

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.