Informacje różne z Lublina i regionu

 
„Marvel SPIDER-MAN i AVENGERS – oko w oko

Spotkaj kultowych bohaterów Marvela

w Tarasach Zamkowych


3-11 września 2016 r


 powiększ

Od 3 września przestrzeń Tarasów Zamkowych opanują bohaterowie o nadprzyrodzonych mocach – prosto ze świata Marvela! Przez ponad tydzień, aż do 11 września, każdy fan Spider-Mana, Kapitana Ameryki, Iron Mana, Thora czy Hulka będzie miał okazję spotkać swoich bohaterów.

Niezwykła, interaktywna ekspozycja, zatytułowana „Marvel SPIDER-MAN i AVENGERS – oko w oko” rozlokowana zostanie na parterze i pierwszym piętrze centrum handlowego w formie tzw. wysp, poświęconych każdemu z bohaterów. Wykonane z włókna szklanego, masy plastycznej i metalu postacie Spider-Mana, Thora, Iron Mana, Hulka i Kapitana Ameryki, odwzorowane zostały w skali 1:1. Towarzyszą im charakterystyczne akcesoria oraz interaktywne punkty informacji o danym bohaterze.

Ponad dwumetrowa sylwetka Iron Mana górującego nad pokonanym Ultronem, ogromny, prawie trzymetrowy Hulk stojący obok żółtej amerykańskiej taksówki, Thor z charakterystycznym młotem czy Kapitan Ameryka obok motoru Harley Davidson to nie lada atrakcje, jakie czekają w Tarasach Zamkowych. Nie zabraknie też kultowego Spider-Mana. Z bohaterami świata komiksu będzie można zrobić sobie zdjęcie – warto też zatrzymać się na chwilę i na dotykowych, interaktywnych ekranach poczytać o swoich ulubieńcach.

Kolejną atrakcją dla wszystkich, którzy w dniach 3 – 11 września odwiedzą Tarasy Zamkowe, będą dodatkowe aktywności – interaktywne stanowiska, oczywiście związane ze światem Marvela. Można będzie obejrzeć fragmenty seriali i filmów poświęconych Avengersom i Spider-Manowi, a także wejść do Laboratorium Hulk’a ze skanerem porównującym DNA czy do stacji „Test Superbohaterów” – tu każdy będzie mógł zmierzyć swoją siłę, wagę, wzrost i porównać je z postaciami ulubieńców. Nie lada gratką będzie również, stylizowany na słupy ogłoszeniowe z lat 50. ubiegłego wieku, słup oklejony kartkami z komiksów – na wbudowanym w środku ekranie można będzie poczytać fragmenty komiksów związanych z bohaterami Marvela.

- Nie ma chyba dziecka czy dorosłego, którym nie imponowały postacie Spider-Mana, Hulka, Thora czy Kapitana Ameryki. Ich niezwykła popularność, związana z ponadprzeciętnymi zdolnościami i nadludzkimi możliwościami, od lat fascynuje i przyciąga kolejne rzesze fanów. Cieszę się, że ekspozycja zawita do naszego centrum handlowego – a każdy chętny będzie mógł choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i wejść do świata fantazy – mówi Katarzyna Wojciechowska – Wójcik, Center Manager Tarasów Zamkowych. Serdecznie zapraszamy – dodaje.

Wszystkie atrakcje związane z ekspozycją „Marvel SPIDER-MAN i AVENGERS – oko w oko” są bezpłatne, czynne w dniach 3 – 11 września, w godzinach otwarcia Tarasów Zamkowych.