Informacje o wydarzeniach w Kinie Grażyna

Kino Grażyna
ul. Konrada Wallenroda 4 a
20-607 Lublin
tel. (81) 743-48-29, tel. 660-977-345
e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

"Carte Blanche"

11 października 2015 r, godz. 16.00

Bilety w cenie 12 i 10 zł


Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca historia nauczyciela z liceum, który – aby zachować ukochaną pracę i przygotować uczniów do matury – ukrywa przed światem, że stopniowo traci wzrok. W roli głównej Andrzej Chyra – trzykrotny laureat nagrody dla najlepszego aktora festiwalu w Gdyni („Dług”, „Komornik”, „W imię…”), który jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć powiedział: „To poruszający, ludzki scenariusz. Chyba najważniejsze w tej historii jest to, że ktoś dotknięty nieszczęściem potrafił to obrócić w coś optymistycznego”. Aktor podkreślał także, że film ten może być głosem w ważnej dyskusji społecznej.

Dramat. Scenariusz i reżyseria Jacek Lusiński. Wykonawcy: Andrzej Chyra (Kacper), Urszula Grabowska (Ewa), Arkadiusz Jakubik (Wiktor), Eliza Rycembel (Klara), Dorota Kolak (dyrektorka szkoły), Tomasz Ziętek (Madejski). Produkcja Polska 2014. Czas projekcji: 90 min


***

"Gloria"

11 października 2015 r, godz. 18.00

Bilety w cenie 12 i 10 zł

 

Gloria to atrakcyjna kobieta w średnim wieku. Mieszka sama, z dziećmi widuje się rzadko, ale regularnie odwiedza dancingi. Spędza tam miło czas, choć zazwyczaj stroni od towarzystwa mężczyzn. Jej nastawienie się zmienia, gdy jednej z tanecznych nocy na parkiecie pojawia się Rodolfo (Sergio Hernández). Czarujący dżentelmen sprawia, że Gloria nabiera ochoty na płomienny romans. W tym wiarygodnym psychologicznie, przepięknie skomponowanym i zagranym filmie motorem napędowym akcji są emocje. Melancholia w życiu Glorii splata się więc z beztroską zabawą, miłość z rozczarowaniem, a obojętność z niegasnącą chęcią życia.

 

Dramat. Reżyseria: Sebastián Lelio, scenariusz: Sebastián Lelio, Gonzalo Maza, wykonanie: Paulina Garcia, Sergio Hernández, Diego Fontecilla, Fabiola Zamora, produkcja: Hiszpania, Chile 2015, czas projekcji: 110 min