Informacje o wydarzeniu w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej
Związek Polskich Artystów Plastyków
Okręg Lubelski

oraz
Wojewódzka Biblioteka Publiczna

im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie

zapraszają na wernisaż wystawy jubileuszowej
z okazji trzydziestopięciolecia pracy twórczej

ELWIRY WASAK

"MALARSTWO I RYSUNEK"

17 września 2015 r. godz. 18.00

Galeria Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

ul. Narutowicza 4

obraz075 m
powiększ


ELWIRA KLARA WASAK - o sobie
:

Urodziłam się w 1957 r. w Lublinie i tutaj mieszkam. Rysowałam i malowałam od zawsze, lecz moja edukacja plastyczna przebiegała nietypowo. Najpierw było 12 lat nauki gry na fortepianie w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego w Lublinie zakończone uzyskaniem dyplomu muzyka instrumentalisty w 1976 r.

W tamtym czasie miałam też szczęście poznać słynną kazimierską postać - Edmunda Johna, u którego następnie pobierałam pierwsze lekcje podstaw rysunku. Później w 1982 r. ukończyłam studia magisterskie na Wydziale Rolniczym Akademii Rolniczej w Lublinie (obecnie Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie). Czas studiów był spotkaniem z zupełnie innym światem, ale tuż po ich ukończeniu i mimo podjęcia pracy na tejże Akademii rozpoczęłam systematyczne "studia" rysunku i malarstwa pod kierunkiem Macieja Bijasa w Towarzystwie Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie. Umiejętności plastyczne doskonaliłam też między innymi na licznych spotkaniach plenerowych pod kierunkiem wielu nauczycieli szkolnych i akademickich.

Do Związku Polskich Artystów Plastyków zostałam przyjęta na podstawie prac w 1995 r.

Uprawiam malarstwo sztalugowe (olej, akryl, pastel, techniki własne) i rysunek. Wystawiam od 1980 r. Miałam około 30 wystaw indywidualnych. Brałam także udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Moje prace malarskie znajdują się w kolekcjach prywatnych w Polsce i za granicą, natomiast rysunki w instytucjach kultury jak np. Muzeum Kresów w Lubaczowie.

W 2013 r. zmierzyłam się z nową dla mnie dziedziną sztuki wydając tomik wierszy "Lubię patrzeć".

obraz002 m
powiększ

obraz008 m
powiększ

obraz017 m
powiększ

obraz091 m
powiększ


Dział Informacji i Promocji WBP

im. H. Łopacińskiego w Lublinie
81-53-207-38
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Organizatorzy zastrzegają… sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczeólnych punktów programu.