Informacje o wydarzeniu w Centrum Kultury


Centrum Kultury w Lublinie
ul. Narutowicza 32, 20-016 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . www.ck.lublin.pl


"Z -cuś wyszło" - otwarcie wystawy

31 stycznia 2015 r., godz. 18.00

Zakład Malarstwa „Nie Do Odrzucenia”
ul. Bernardyńska 20

 
powiększ„Z -cuś wyszło” jest drugą, po „Być może...”, wystawą prac stworzonych w Zakładzie Malarstwa „Nie Do Odrzucenia”. Pierwszą wystawą Zakład przysłowiowo „wywiesił pranie”, za to druga wystawa zaplanowana jest na poważniejszą i bardziej standardową ekspozycyjnie wystawę z wyselekcjonowanych prac trzech głównie działających w Zakładzie osób: Mirosława, Janusza i Grześka, z którymi wiąże się dalsze nadzieje na działanie.

Istnienie Zakładu jako projektu Pracowni Sztuki Zaangażowanej Społecznie „Rewiry” przewidziane jest do końca stycznia, a „Z -cuś wyszło” podsumowuje działanie. Pomysłodawca i uczestnicy Zakładu Malarstwa zapowiadają już dalsze funkcjonowanie Zakładu od początku marca w innym miejscu.

Ważną cechą działania Zakładu Malarstwa jest możliwość zakupu prac i tym sposobem wsparcia finansowego inicjatywy i „bezdomnych” malarzy, którzy może dzięki temu wydobędą się ze swoich problemów. Pierwszy krok już zrobili. Dochód ze sprzedaży umożliwi kontynuację działalności Zakładu, stwarzając szansę na zatrudnienie bezdomnych i bezrobotnych uczestników projektu. Zakład Malarstwa „Nie Do Odrzucenia”
Istniejący od 3 grudnia 2014 roku Zakład to autorski projekt artysty i pedagoga Arka Pasożyta. Jest miejscem pracy z osobami mieszkającymi lub przebywającymi w lubelskich ośrodkach i noclegowniach dla osób bezdomnych oraz miejscem prezentacji ich twórczości z możliwością zakupu obrazów. Celem projektu jest zwrócenie uwagi na problem bezdomności i bezrobocia.

Od początku aktywności Zakładu jego „pracownicy” pod okiem Arka Pasożyta uczyli się podstaw malarstwa i rysunku, aby poprzez te techniki opowiedzieć o swoich doświadczeniach życiowych i problemach, z którymi się mierzą, przekazać swoje emocje, czy też oderwać się od obecnej rzeczywistości. U podstaw kreacji Zakładu Malarskiego „Nie Do Odrzucenia” stoi wiara w terapeutyczną rolę sztuki i przekonanie, że dzięki niej można poprawić swoje samopoczucie, a może i sytuację. Artysta w trakcie realizacji dwumiesięcznego projektu mieszka razem z bezdomnymi w ich ośrodku na równych zasadach.

Kontakt
Pracownia Sztuki Zaangażowanej Społecznie "Rewiry"
tel.: 81 466 61 22

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.