Informacje o wydarzeniu w Galerii Labirynt


Galeria Labirynt
ul. ks. J. Popiełuszki 5, 20-052 Lublin
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ; www.labirynt.com


Koncert z cyklu Odgłosy Bocznic w Labiryncie:Laterna


31 stycznia 2015 r, godz. 19.00

Galeria Labirynt

bilet 15 zł


Kolejnym zespołem, który pojawi się na scenie Odgłosów Bocznic w Labiryncie jest Laterna.

Grupa wystąpi w składzie:
  • Ryszard Latecki – trąbka, harmonium, syntezator, pseudoinstrumenty
  • Bart Pałyga – wiolonczela, fidel, fujary, śpiew alikwotowy
  • Tadeusz Wielecki – kontrabas
  • Gość specjalny: Uliana Horbaczewska – śpiew


Laterna to jeden z projektów Ryszarda Lateckiego, wynalazcy latary – półprogowej gitary, autora i wykonawcy muzycznych preformance’ów. Grupa czerpie inspiracje z muzycznych eksperymentów lat 60. i 70., łączy wpływy muzyki współczesnej, poetnicznej, pojazzowej i popsychodelicznej. Twórczość Laterny opiera się na improwizacji, niespiesznie dobieranych dźwiękach, które tworzą przestrzenne kompozycje pełne szlachetności i naturalności. Istotą projektów Lateckiego jest współpraca z przedstawicielami różnych nurtów muzycznych, posiadających zamiłowanie do improwizacji, stąd na koncercie pojawi się gość specjalny – Uliana Horbaczewska, ukraińska artystka, śpiewaczka, aktorka.

Odgłosy Bocznic w Labiryncie to cykl koncertów w Galerii Labirynt organizowanych we współpracy z oficyną fonograficzną OBUH. Kuratorem cyklu jest Wojciech „Wojcek” Czern, założyciel grupy muzycznej ZA SIÓDMĄ GÓRĄ, producent, realizator nagrań, twórca oficyny fonograficznej OBUH (Odgłosy Bocznic Utworzą Harmonię) poświęconej rejestracji oraz publikacji muzyki spoza głównego nurtu w jej różnorodnych przejawach. Oficyny zainteresowanej głównie muzyką z tzw. pogranicza, jeszcze gatunkowo niezdefiniowanej i do końca nieukształtowanej.

Bilety do nabycia w księgarni Galerii Labirynt (wt.-niedz., godz. 12.00-19.00).

 

 

Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do odwołania lub zmiany poszczególnych punktów programu.